HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Od hořícího vozidla chytla stodola i přístavek rodinného domu

V neděli 18. června patnáct minut po čtrnácté hodině byl na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje nahlášen požár osobního vozidla v obci Mšec na Rakovnicku. 

Podle oznamovatele se hořící auto nacházelo v těsné blízkosti stodoly se senem a zemědělskými stroji a hrozilo také rozšíření požáru i na obytnou budovu. Operační středisko vyslalo k události profesionální jednotky ze stanic Slaný, Rakovník a Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Nové Strašecí, Mšec a Plchov. Vzhledem k tomu, že dalším telefonátem bylo upřesněno, že požár už přeskočil na přilehlou stodolu, byl poplach vyhlášen také jednotkám HZS Stochov a SDH Zlonice.

První jednotka hasičů byla na místě už po deseti minutách od nahlášení události a ihned pomocí několika C proudů začala požár lokalizovat. Hasiči se zároveň snažili zabránit šíření plamenů na další části rozlehlého objektu. Celkem pak bylo na likvidaci požáru nasazeno šest proudů a potřebná hasební voda byla dovážena z čerpacího stanoviště zřízeného na nedalekém rybníku.

Po částečné lokalizaci požáru začali hasiči s postupným rozebíráním střešní konstrukce stodoly. Část sena, která se už nedala zachránit, se po dohodě s majitelem nechala kontrolovaně vyhořet. Asi po hodině od začátku události byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru.

Hasiči následně pomocí termokamery kontrolovali jednotlivá místa a dohašovali skrytá ohniska. Z důvodu bezpečnosti došlo také ke stržení štítových zdí, které hrozily pádem. Úplná likvidace požáru byla provedena v pondělí 19. června v ranních hodinách, kdy bylo požářiště předáno majitelům.

Škoda vzniklá požárem na objektu, zasažených vozidlech a dalším vybavení byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za přibližně jeden milion. Příčina vzniku požáru zatím nebyla jednoznačně stanovena.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem