HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Od hořícího vozidla chytla stodola i přístavek rodinného domu

V neděli 18. června patnáct minut po čtrnácté hodině byl na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje nahlášen požár osobního vozidla v obci Mšec na Rakovnicku. 

Podle oznamovatele se hořící auto nacházelo v těsné blízkosti stodoly se senem a zemědělskými stroji a hrozilo také rozšíření požáru i na obytnou budovu. Operační středisko vyslalo k události profesionální jednotky ze stanic Slaný, Rakovník a Kladno a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí Nové Strašecí, Mšec a Plchov. Vzhledem k tomu, že dalším telefonátem bylo upřesněno, že požár už přeskočil na přilehlou stodolu, byl poplach vyhlášen také jednotkám HZS Stochov a SDH Zlonice.

První jednotka hasičů byla na místě už po deseti minutách od nahlášení události a ihned pomocí několika C proudů začala požár lokalizovat. Hasiči se zároveň snažili zabránit šíření plamenů na další části rozlehlého objektu. Celkem pak bylo na likvidaci požáru nasazeno šest proudů a potřebná hasební voda byla dovážena z čerpacího stanoviště zřízeného na nedalekém rybníku.

Po částečné lokalizaci požáru začali hasiči s postupným rozebíráním střešní konstrukce stodoly. Část sena, která se už nedala zachránit, se po dohodě s majitelem nechala kontrolovaně vyhořet. Asi po hodině od začátku události byla velitelem zásahu ohlášena lokalizace požáru.

Hasiči následně pomocí termokamery kontrolovali jednotlivá místa a dohašovali skrytá ohniska. Z důvodu bezpečnosti došlo také ke stržení štítových zdí, které hrozily pádem. Úplná likvidace požáru byla provedena v pondělí 19. června v ranních hodinách, kdy bylo požářiště předáno majitelům.

Škoda vzniklá požárem na objektu, zasažených vozidlech a dalším vybavení byla vyčíslena na jeden a půl milionu korun, včasným zásahem se hasičům podařilo uchránit hodnoty za přibližně jeden milion. Příčina vzniku požáru zatím nebyla jednoznačně stanovena.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem