HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nenapadný požár střechy v Sezimově Ústí

Škodu ve výši 600 000,- způsobil noční požár, ke kterému došlo v úterý 12. září v 22:16 hodin v Sezimově Ústí v ulici Prokopa Holého. 

Škodu ve výši 600 000,- způsobil noční požár, ke kterému došlo v úterý 12. září v 22:16 hodin v Sezimově Ústí v ulici Prokopa Holého. K původně ohlášenému kouři linoucímu se ze střechy vyjeli profesionální hasiči ze stanice Tábor. Po upřesňujících informacích, které velitel v průběhu jízdy k zásahu dostal – že se jedná o požár celé střechy - byly povolány další posilové jednotky. Do Sezimova Ústí tak vyjeli i táborští dobrovolní hasiči a byla svolána místní dobrovolná jednotka.
Jednalo se o dvoupodlažní rodinný dům stojící v řadové zástavbě. Z vnějšku nebyly žádné známky požáru patrné a majitelé domu tvrdili, že požár je již uhašen, že stačí pouze odvětrat půdu. Velitel zásahu přesto rozhodnul o odpojení domu od přívodu elektrické energie a zahájení průzkumu prostoru zasaženého požárem. Veškeré prostory byly silně zakouřené. Hasiči použili termokameru, ale u půdy a u konstrukce komína žádné ohnisko nenašli. Zároveň s tímto průzkumem vedeným vnitřkem domu hasiči vytvořili další vodní proud, který použili na průzkum střechy, tašek a krytiny vnější cestou z nastavovacích žebříků. V průběhu vnitřního průzkumu najednou hasiči narazili na plameny, kterým se ubránili vodním proudem. Pro uhašení plamenů v nepřístupném prostoru použila jednotka hasící a řezací zařízení COBRA. Cobrou prořízli stropní konstrukci a požár na půdě uhasili.
Po lokalizaci požáru jednotka zahájila rozebírání střešního pláště za využití automobilové plošiny. Když hasiči odstranili plechovou krytinu, teprve pak nalezli ohnisko požáru – hořící dřevěnou konstrukci střechy a izolaci na ploše přibližně 16 m2. Jednotka žhnoucí části střechy motorovou pilou odřezala a venku na volném prostranství je dobrovolní hasiči dohasili. Nosné trámy byly uhašeny vodními proudy. Závěrečný průzkum pak velitel provedl opět termokamerou.
Zásah jednotky ukončily před 2. hodinou ranní. Příčina vzniku požáru je v šetření.

Odkazy do noveho okna

Požár střechy, Sezimovo Ústí - 12. 9. 2017 (2)

Požár střechy, Sezimovo Ústí - 12. 9. 20... 

Detailní náhled

Požár střechy, Sezimovo Ústí - 12. 9. 2017 (1)

Požár střechy, Sezimovo Ústí - 12. 9. 20... 

Detailní náhled

Požár střechy, Sezimovo Ústí - 12. 9. 2017 (3)

Požár střechy, Sezimovo Ústí - 12. 9. 20... 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem