HZS Plzeňského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nehoda autobusu a dvou kamionů zastavila D5

 

V pondělí 4. ledna 2016 dvě minuty před jednou hodinou odpoledne zastavila nehoda dvou kamionů a autobusu provoz na dálnici D5 v úseku Mlýnec – Svatá Kateřina. U 140. kilometru ve směru na Německo skončil linkový autobus mířící z Prahy do Norinberka na boku v příkopě, první z kamionů zůstal stát v pravém pruhu a druhý kamion zablokoval dálnici napříč. Z toho důvodu, že tento kamion zasahoval i do protisměru a bylo nutné zabezpečit příjezdovou i odjezdovou trasu pro vozidla IZS, byla dálnice uzavřena do odjezdu všech pacientů v obou směrech. Na místo vyslalo operační středisko 4 jednotky z Čech, z Německa zamířilo k nehodě na pomoc 10 hasičských zásahových aut, včetně dvou dodávek.

 

Na dálnici se okamžitě po nehodě začaly tvořit kolony. Necelou hodinu od jejího vzniku stála vozidla ve směru od Plzně již od 132. kilometru až na sjezd 136, kde byla doprava svedena z dálnice. Auta, která nestačila na tomto exitu sjet, ucpala dálnici od 138. kilometru až k nehodě. Tato skutečnost společně s počasím značně zkomplikovala jednotkám HZS příjezd na místo události. Menší zásahová vozidla mezi stojícími vozidly se značnými problémy prokličkovala, autobus a vyprošťovací jeřáb musely z dálnice sjet již u 128. kilometru a po místních komunikacích se k nehodě dostat z protisměru.

Řidiči kamionů vyvázli bez zranění. V autobuse cestovalo 35 osob cizí národnosti, pět osob utrpělo lehčí poranění, tři zranění se klasifikovala jako středně těžká. Hasiči asistovali ZZS při jejich ošetření a transportu do sanitek.

Velitel zásahu si vyžádal i autobus z CPS Plzeň Košutka, aby zajistil tepelný komfort cestujícím, případně kdyby byl potřeba hromadný transport lehce zraněných do nemocnice. Do příjezdu autobusu čekaly nezraněné osoby v hasičských zásahových vozidlech. Následně hasiči tyto cestující převezli na zbrojnici ve Waidhausu, odkud jim byla zajištěna náhradní doprava.

Zasahující jednotky:
HZS Tachov
JSDH Bor
JSDH Přimda
JSDH Rozvadov

vytisknout  e-mailem