HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Nedbalost způsobila požár kotelny rodinného domu.

(14. 11. 2017) V 9:11 hodin vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Bystřice pod Hostýnem a další posilové jednotky dobrovolných hasičů Bystřice pod Hostýnem a Rychlov, k hlášenému požáru rodinného domku na ulici Přerovská. 

První cisterna profesionálních hasičů byla na místě do pěti minut od vyhlášení poplachu. Prvotním průzkumem bylo zjištěno, že požár zasáhl kotelnu rodinného domu, umístěnou v suterénu. Všechny osoby stihly budovu včas opustit.

Jednotka pronikla do zakouřeného prostoru kotelny v dýchací technice a jedním vysokotlakým proudem požár lokalizovala. Zasažený materiál byl následně vynášen na volné prostranství, kde byl dohašován. Díky rychlému zásahu naštěstí nedošlo k rozšíření požáru do dalších částí domu.

Pomocí přetlakové ventilace byly prostory kotelny a celého domu odvětrány, a byl proveden závěrečný průzkum termokamerou. V 9:44 hodin velitel zásahu ohlásil celkovou likvidaci požáru. Po předání místa majiteli byl zásah ukončen.

Na místo se dostavil také vyšetřovatel hasičů z Kroměříže, který po ohledání požářiště stanovil jako příčinu vzniku nedbalost majitele při uskladnění popela. Výše způsobené škody i uchráněné hodnoty prozatím nebyly vyčísleny.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

Odkazy do noveho okna
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem