HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ne vždy je transport pacienta jednoduchý

Pomoc lidem a záchrana života je jeden z prvotních úkolů jednotek požární ochrany.

Hasiči velmi často pomáhají zdravotnické záchranné službě s transportem pacienta. Většinou se jedná o snesení nemocného pacienta z výškových budov do sanitních vozů. Hasiči se tak potýkají s úzkými schodišti a výtahy. Mnohdy musí být transport co nejšetrnější, aby se více nezhoršil zdravotní stav postiženého.

V některých případech je ale transport pro hasiče obtížný a náročný. Hasiči na Svitavsku v uplynulých letech transportovali těžkou osobu například pomocí jeřábu. Velmi náročný transport absolvovali hasiči v těchto dnech na Pardubicku.

Aby ženu hasiči transportovali do nemocnice museli před samotným transportem udělat řadu nezvyklých úkonů. Vzhledem k velké hmotnosti pacientky, museli hasiči vybourat uvnitř rodinného domku dveřní zárubeň, dále musela být pacientka umístěna do popruhů, které si hasiči vytvořili z hadic. K domu musel přijet nakladač opatřený velkou deskou. Aby se ke dveřím dostal, museli hasiči pokácet strom. Pacientka o hmotnosti cca 300 kg poté byla transportována do nemocnice sanitkou určenou pro těžké pacienty. V nemocnici zase nastoupili hasiči, kteří osobu transportovali na nemocniční lůžko. Celý zásah trval téměř 6 hodin a zasahovalo u něho na 20 hasičů.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

transport

transport 

Detailní náhled

transport1

transport1 

Detailní náhled

transport2

transport2 

Detailní náhled

transport4

transport4 

Detailní náhled

transport5

transport5 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem