HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Namrzající vozovky komplikovaly provoz na silnicích

Do Jižních Čech přišla zima a padající sníh a teploty pod bodem mrazu jako každý rok komplikovaly řidičům jejich cestování. Ledovka na silnicích znamenala pro jihočeské hasiče výjezdy k sedmi nehodám. Všechny se staly v průběhu pondělního odpoledne. Večer, v noci a v úterý dopoledne se situace uklidnila, hasiči nezasahovali již u žádné další nehody.  

13:05      Dopravní nehoda – Profesionální jednotka ze stanice Jindřichův Hradec byla vyslána do obce Horní Žďár k ohlášené dopravní nehodě osobního automobilu. Havarovaný vůz značky Renault Megane Scenic byl v době příjezdu hasičů mimo vozovku. Hasiči u něj provedli protipožární opatření, únik provozních kapalin nebyl zjištěn. Při nehodě utrpěly zranění dvě osoby, jejich vyproštění nebylo potřeba. Převzali si je zdravotníci ZZS. Jednotka HZS do příjezdu policistů řídila provoz na komunikaci.

15:26      Dopravní nehoda – Zajištění místa nehody a zabezpečení havarovaného osobního automobilu provedla po dopravní nehodě, která se stala v Ražicích, profesionální jednotka ze stanice Písek.

13:30      Dopravní nehoda – Další nehodu řešili profesionální hasiči ze stanice Vimperk v obci Zlešice, kde se na silnici I. třídy č. 4 převrátil štěpkovač tažený traktorem. Štěpkovač v době příjezdu hasičů ležel na boku a blokoval provoz na silnici. Zasahující hasiči nejprve zamezili dalšímu úniku oleje a přibližně 50 litrů vyteklého oleje na silnici zasypali sorbentem. Velitel zásahu si pak jako posilovou jednotku vyžádal automobilový jeřáb ze strakonické stanice, pomocí kterého hasiči převrátili zpět na kola.

15:51      Dopravní nehoda – Následky střetu tří osobních automobilů likvidovali v Bohumilicích profesionální hasiči ze stanice Vimperk. Z jednoho vozu vytekl benzín, hasiči ho z vozovky vyčistili pomocí sorbentu.

12:00      Dopravní nehoda – Blatenská profesionální jednotka vyjela do Skaličan k dopravní nehodě ohlášené s nutností vyproštění zraněných osob. Když hasiči k nehodě přijeli, nalezli havarované osobní auto převrácené na střechu. Osoba již byla z vozu venku v péči ZZS. Jednotka provedla zajištění havarovaného auta proti požáru, únik provozních kapalin hasiči nezjistili.

12:03      Dopravní nehoda – V Radomilické ulici ve Vodňanech zasahovali vodňanští profesionální hasiči u dopravní nehody, při které se střet osobní automobil značky VW Passat s dodávkou značky Ford. Nehoda se obešla bez zranění. Hasiči u aut provedli protipožární opatření. K úniku provozních kapalin nedošlo.

13:15      Dopravní nehoda – Mezi obcemi Myslkovice a Košice zasahovali profesionální hasiči ze stanice Strakonice u dopravní nehody dvou osobních automobilů značek Ford Fiesta a Peugeot 207. Hasiči odpojili akumulátory obou aut, poskytli oběma řidičům předlékařskou pomoc a do příjezdu policistů řídili provoz na komunikaci. Po příjezdu ZZS jednotka předala zraněné zdravotníkům a poté, co Policie ČR ukončila šetření, hasiči pomohli s naložením aut na vozy odtahových služeb. Zásah jednotka ukončila závěrečným úklidem vozovky od střepů a plastů.

vytisknout  e-mailem