HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na parkovišti hořel osobní vůz. Majitel trénoval v plaveckém bazénu.

(23. 9. 2017) Dnes ráno hořel na parkovišti pod zlínským Stadionem mládeže osobní automobil. 

Operační důstojník hasičů přijal v 7:17 hodin hlášení o požáru osobního vozu na ulici Hradská ve Zlíně, hned pod Stadionem mládeže. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů z centrální požární stanice Zlín. Družstvo hasičů vyjelo s jednou cisternovou automobilovou stříkačkou.

Po příjezdu na místo požáru hasiči uviděli hořící automobil Renault. Plameny začaly ohrožovat sousedící zaparkované vozidlo Ford a Seat. Hasiči požár uhasili jedním vysokotlakým proudem vody. Po uhašení plamenů termokamerou hledali skrytá ohniska hoření.

Na místo se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů.

Majitel vozidla poškozeného požárem vyšetřovateli sdělil, že přijel s kamarády na trénink v potápění. Asi osm minut od zaparkování vozidel se z rozhlasu v lázních ozvalo hlášení, že na parkovišti hoří osobní automobil Renault. Vyběhl z lázní a zjistil, že hoří jeho automobil.

Vyšetřovatel hasičů zjistil na elektroinstalaci vozu a elektrospotřebičích několik znaků, které mohly být příčinou vzniku požáru.

Požár způsobil škodu na plastových dílech na sousedních zaparkovaných vozech Ford i Seat. Lak vozidel plameny nepoškodily.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 40 000 korun na vozidle Renault, 5 000 korun na automobilu Ford a 5 000 korun na automobilu Seat.

Včasným zpozorováním a rychlým zásahem byl uchráněn majetek v předběžné výši 1 000 000 korun.

Autor:  nprap. Roman Žemlička – HZS Zlínského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem