HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Na Nymbursku se střetl osobní vlak s nákladním automobilem

K pozoruhodné železniční dopravní nehodě vyjížděli v neděli 20. prosince po jedenácté hodině hasiči Správy železniční dopravní cesty z Nymburka s CAS 20 Scania a jeřábem AD 28 do obce Kostomlaty na Nymbursku. 

Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že nákladní automobil Avia, který přepravoval lešenářské trubky a dřevěné podlážky na stavbu lešení, přejížděl přes železniční přejezd v katastru obce Kostomlaty nad Labem v době, kdy na zabezpečovacím zařízení blikalo bílé světlo. Přímo na přejezdu však došlo k vypnutí motoru a vozidlo už nebylo možné opět nastartovat. Řidič vystoupil a snažil se varovat přijíždějící rychlík se 120 cestujícími. Brzdná dráha rozjetého vlaku je však několik stovek metrů, proto byla srážka nevyhnutelná.

Při nehodě nebyl nikdo zraněn, pro cestující byl vyslán evakuační autobus ze stanice HZS Mladá Boleslav, ale nakonec se podařilo přistavit náhradní osobní vlak, takže všichni mohli pokračovat v cestě po železnici.

"Drážní" hasiči na místě udělali na vozidle nezbytná protipožární opatření, zajistili vypnutí trakčního vedení a jeho preventivní vyzkratování a asistovali odtahové službě při transportu nákladu a vozidla mimo prostor kolejového tělesa.

V důsledku nehody byl v tomto úseku provoz na železnici nejprve uzavřen a následně omezen do pozdních odpoledních hodin.

kpt. Ing. Jaroslav Gabriel
oddělení KOPIS
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem