HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Muž střet s vlakem nepřežil. Provoz na železničním koridoru byl zastaven.

(24.1.2016) Tři jednotky hasičů zasahovaly v Otrokovicích na Zlínsku. Na místě byl i evakuační autobus zlínských profesionálních hasičů. 

Dvacet minut po osmnácté hodině přijal operátor tísňové linky krajských hasičů ve Zlíně informaci o sražení osoby vlakem na železničním koridoru v okrajové části Otrokovic.

Jako první dorazili na místo události profesionální hasiči ze stanice Otrokovice. Při průzkumu místa zásahu bylo nalezeno tělo muže. Ten utrpěl zranění, která nebyla slučitelná s životem.

O události bylo informováno operační středisko drah, které zajistilo celkové  zastavení provozu na trati. Na místo byla vyslána také jednotka drážních hasičů HZSP SŽDC Přerov.

V místě události zůstaly odstaveny dva osobní vlaky. Jednomu byl následně povolen odjezd, druhý zůstal na místě. Jednalo se o mezinárodní spoj směřující do Vídně s více jak stovkou cestujících. Velitel zásahu nechal na místo povolat posilovou jednotku profesionálních hasičů centrální stanice Zlín s evakuačním autobusem. Po jeho příjezdu byla zahájena evakuace cestujících z vlaku. Ti byli převezeni na železniční stanici Otrokovice, kde byl připraven náhradní vlakový spoj. 

Celkem bylo evakuováno 120 osob, z nichž část byla cizinců. Hasiči proto museli využít svých znalostí angličtiny a němčiny, aby jim vysvětlili celou situaci a další postup. Zasahující hasiči pomohli cestujícím také s převezením jejich zavazadel. V 20:18 hodin byla evakuace cestujících ukončena a místo zásahu bylo předáno veliteli drážních hasičů. Profesionální jednotky z Otrokovic a Zlína se vrátily na své stanice.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem