HZS Moravskoslezského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Moravskoslezští profesionální hasiči jsou mistry ČR v požárním sportu

Od pátku 25. srpna 2017 až do nedělního odpoledne se konalo v  Praze již 64. Mistrovství Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v požárním sportu a zároveň s ním také 46. Mistrovství ČR v požárním sportu družstev HZS ČR.

První soutěžní den, pátek, zahájili závodníci výstupem do 4. podlaží cvičné věže. Tato část závodu proběhla na pražském Výstavišti, přímo před Průmyslovým palácem. Tam se také následně pokračovalo odpoledním slavnostním ceremoniálem k zahájení celého Mistrovství.

V sobotu a neděli pak probíhaly v areálu Centra sportu Ministerstva vnitra štafety na 4 × 100 metrů s překážkami, běh na 100 metrů s překážkami a požární útoky.

Profesionální hasiči z Moravskoslezského kraje obsadili celkové první místo - obhájili tak loňské prvenství. Mezi našimi krajskými dobrovolnými hasiči skončili na třetím místě muži z Michálkovic a na čtvrtém ženy z Těškovic.

Výstup na věž

Mezi dobrovolnými hasiči z našeho kraje bodovali v disciplíně Výstup na věž v mladší dorostenecké kategorii dobrovolných hasičů Matyáš Lefner z Ostravy - Nové Vsi a Ondřej Adámek z Ostravy - Michálkovic.

Mužskou kategorii profesionálních hasičů vyhrál Kamil Bezruč s časem 13,41 sekund. Ten se následně stal i absolutním mistrem ČR, když ve finálovém běhu vyšplhal na věž za 13,33 sekund.

Družstvo HZS Moravskoslezského kraje v této disciplíně zvítězilo s celkovým časem 87,49 sekund.

Běh na 100 m s překážkami

V této disciplíně se u dobrovolných hasičů v kategorii ženy umístila na druhém místě Veronika Krpcová z Oprechtic. Svůj běh dokončila v čase 17,03 sekund.

V mužské kategorii profesionálních hasičů se na druhém místě umístil Pavel Krpec, ten zaběhl “stovku” za 15,77 sekund. V boji o absolutního mistra skončil třetí.

V takzvaném “dvojboji”, což je součet časů z výstupu do 4. podlaží cvičné věže a běhu na 100 metrů s překážkami, se na 1. místě umístil Kamil Bezruč z HZS Moravskoslezského kraje s celkovým časem 29,58 sekund, třetí místo obsadil Pavel Krpec - součet jeho dvou časů byl 30,22 sekund.

Štafeta 4x100 metrů

Bronzovou příčku obsadili ve štafetě na 4x100 metrů dobrovolní hasiči z Michálkovic, zaběhli ji za 57,51 sekund.

V kategorii profesionálních hasičů zvítězilo naše družstvo HZS MSK s časem 53,51 sekund.

První čtyři družstva se v požárním útoku vešla do jedné sekundy

Nejrychlejší požární útok mezi profesionálními hasiči předvedlo družstvo HZS Zlínského kraje, čas 21,42 s, druhé místo patří družstvu HZS Moravskoslezského kraje, čas 22,27 s, třetí se umístilo družstvo HZS podniků s časem 22,31 s, ti posunuli na čtvrté místo družstvo z HZS Olomouckého kraje, čas 22,59 s.