HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Množství vozidel, špatné parkování, zablokované nástupní plochy.

(18.3.2016) Profesionální hasiči spolu s úředníky a policisty prověřovali průjezdnost některých částí Otrokovic. 

Letitým problémem všech velkých měst na území našeho kraje je průjezdnost komunikací v lokalitách sídlišť nebo čtvrtí s rodinnými a bytovými domy. Hasiči se svou rozměrnou a těžkou technikou mají často problém dostat se na místo zásahu nebo do potřebné blízkosti. Úzké komunikace jsou blokovány množstvím zaparkovaných vozidel, zablokovány jsou i nástupní plochy a problémy nastávají také při nutnosti ustavení výškové techniky, která má větší nároky na volný manipulační prostor. Vedení jednotlivých měst se spolu s profesionálními hasiči, zástupci dalších základních složek integrovaného záchranného systému a dotčených organizací snaží zjištěné problémy řešit.

Jedním z měst, kde se rozhodli problémy přístupnosti některých lokalit aktuálně řešit jsou Otrokovice. Po předchozích jednáních se včera před devatenáctou hodinou sešla na požární stanici profesionálních hasičů v Otrokovicích pracovní skupina složená z místostarosty města Otrokovice Ing. Veselého, zástupce HZS Zlínského kraje oddělení stavební prevence, velitele stanice, zástupců odboru životního prostředí a dopravy městského úřadu a také zástupce Městské policie Otrokovice. Ti všichni spolu s posádkou automobilního žebříku otrokovických profesionálů měli v plánu kontrolu 35 vytipovaných rizikových míst.

Po krátké poradě pracovní skupina postupně projela ulicemi v městských částech Kvítkovice, Střed a Bahňák, aby zjistila průjezdnost a možnost ustavení výškové techniky u stávající bytové zástavby s požární výškou větší jak 12 metrů. Výšková technika byla ustavena v ulicích J. Valčíka a Nádražní. Průjezdnost a příjezd k bytovým domům byla vyzkoušena v ulicích Polní, Lidická, Olbrachtova, Bezručova, Havlíčkova, Zámostí, Na Uličce, Jiráskova, Svobodova, Moravní, Tylova, Jungmannova, tř. Spojenců, Mánesova a Štěrkoviště. Přímo na uvedených ulicích byla hodnocena možnost úpravy parkování, rozšíření nebo úpravy stávajících komunikací a možnost výstavby nových nástupních ploch. Pracovní skupina se vrátila na požární stanici asi v 23:00 hodin. Zde pak bylo dohodnuto, že zástupci města Otrokovic zadokumentují riziková místa a jejich seznam dají k dispozici členům pracovní skupiny. Realizace úprav stávajících komunikací a nástupních ploch bude schvalována v rámci platných právních předpisů. Závěrem pracovní skupina konstatovala, že se v městě Otrokovice vyskytují kritická místa, která mohou mít vliv na rychlý a účinný zásah jednotek požární ochrany, ale že celkový stav lze hodnotit jako dobrý.

Celá akce proběhla i za účasti novinářů. Reportáž České televize z této akce je možno sledovat na:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/316281381990318-udalosti-v-regionech

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem