HZS Ústeckého kraje

Předcházíme rizikům

Mladý záchranář Územního odboru Žatec

Dne 13.5. 2019 proběhlo ve sportovním areálu Libočany okresní kolo pohybově vědomostní soutěže pro děti z 2. stupně základních škol v oblasti ochrany člověka za mimořádných událostí a běžných rizik Mladý záchranář 2019 Územní odbor Žatec.

Mladý záchranář Žatec 20129 (11).JPGMladý záchranář Žatec 20129 (11).JPGNa trati, bylo rozmístěno 14 kontrolních stanovišť, kde děti plnily vědomostní i fyzické úkoly jako například dokázat správně nahlásit mimořádnou událost na linku 112 či 150, překonat lanovou past, zvládnout poskytnutí první pomoci, střelbu ze vzduchovky, správně roztřídit odpad, dokázat určit druh hasicího přístroje a jeho použití, uhasit požár v zárodku, zvládnout test z dopravního značení a jiné.
Soutěže se zúčastnilo 11 družstev. Na 1. místě se umístila ZŠ kpt. Jaroše Loune B, na 2. místě ZŠ kpt. Jaroše Louny A a 3. místo obsadila ZŠ Lipenec.