HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezinárodní soutěž CTIF a TFA a hradečtí sportovci

Mezinárodní soutěž CTIF („hasičská olympiáda“) se koná od roku 1973 každé 4 roky. Druhého ročníku v italském Trentu se již účastnil i hradecký závodník Zdeněk Ficenec, jenž vybojoval s reprezentačním týmem ČSSR celkové 3. místo. V roce 1981 zaznamenal v německém Böblingenu individuální úspěch v podobě 5. místa ve výstupu na věž a 6. místa v dvojboji a přispěl tím tak nemalou měrou k celkovému 3. místu československé reprezentace. K tomu dopomohl také Ladislav Lamka z Hradce Králové. Rakouský Vöcklabruck se v roce 1985 stal dějištěm CTIF, na kterém se československému týmu obzvláště dařilo. V běhu na 100 m s překážkami dosáhla reprezentace na 2. místo, ve výstupu na věž vybojovala 3. místo a štafetu zaběhlo družstvo ve složení se Zdeňkem Ficencem a Janem Kotlandem dokonce v národním rekordu, jenž stačil na cenné stříbrné medaile.  Tohoto CTIF se účastnil také další hradecký závodník Zdeněk Šedivka, který o čtyři roky později v polské Varšavě získal s reprezentačním družstvem celkové 2. místo. Posledním hradeckým úspěchem je skvělé 2. místo Jakuba Paulíčka v běhu na 100 m s překážkami z roku 2013 z Francie.

1 19.7.13-vyhlaseni_100m_-_052.jpgJakub Paulíček na stupních vítězů na olympiádě ve Francii v roce 2013 (fotografie Vlasta Michalovičová)

 

V posledních letech dosahuje v sou­těži TFA vynikajících výsledků mladý hradecký reprezentant Ondřej Rosen­kranz. V roce 2012 a 2015 vybojoval s reprezentačním týmem 3. místo ve štafetě na TFA v německém Hannoveru a v roce 2014 slavil 1. místo v rakouském Siegendorfu.

3 Beze jména.pngOndřej Rosenkranz na soutěži TFA v roce 2015 

 

vytisknout  e-mailem