HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mezi nejlepšími sportovci Ministerstva vnitra i zlínský profesionální hasič

(5.10.2016) 4. října 2016 byli v Praze oceněni neúspěšnější sportovci roku 2016. V kategorii nejlepších týmů HZS ČR získal stejně jako v předchozích letech nejvyšší ocenění reprezentační výběr HZS ČR v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive –Nejtvrdší hasič přežije). Jedním z oceněných členů reprezentačního družstva byl i zlínský profesionální hasič Jan Haderka.  

Mimo úspěchů v reprezentačním týmu se Honza Haderka řadí jak k domácí, tak i evropské a světové štičce v soutěžích TFA a Ultimate Firefighter (zkrácená, ale silovější a rychlejší verze TFA) mezi jednotlivci. Například jen v tomto roce vybojoval celkovou druhou příčku v seriálu pohárových soutěží HZS ČR, zlatou medaili na mezinárodním mistrovství Maďarska a zlatou medaili na Evropských policejních a hasičských hrách ve Španělsku. Připomeňme také kolekci medailí ze Světových policejních a hasičských her v americkém Fairfaxu, které se konaly v červenci loňského roku.

Váhu všem jeho sportovním úspěchům dává i skutečnost, že soutěží v nejprestižnější a nejvíce obsazené kategorii hasičů do 35 let.

Více ke včerejšímu ocenění sportovců na : http://www.hzscr.cz/clanek/ceska-reprezentace-v-tfa-prevzala-oceneni.aspx

Autor: por. Bc. Libor Netopil, tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: archiv HZS ZLK, Požáry.cz

vytisknout  e-mailem