HZS Jihočeského kraje

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek

Memoriál plk. JUDr. Josefa Blažka ovlivnila bouřka, závod vyšel nejlépe Janu Vyvialovi z HZS Moravskoslezského kraje

Na stadionu Sportovního klubu policie Jihočeského kraje v Českých Budějovicích proběhl ve čtvrtek 8. června další závod „Českého poháru ve dvojboji“. Soutěž, která se koná jako memoriál zesnulého krajského ředitele HZS Jihočeského kraje plk. JUDr. Josefa Blažka, ovládl Jan Vyvial z HZS Moravskoslezského kraje.

Soutěž, která čítala letos již 16. ročník, je určena pro sportovce nejen z řad profesionálních hasičů HZS České republiky, ale také pro sportovce reprezentující sbory dobrovolných hasičů.
Soutěž organizuje Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje ve spolupráci s Jihočeským Hasičským sportovním klubem, z. s.
Českobudějovické sportovní klání bylo po závodech v Ostravě a Plzni třetím závodem celorepublikového seriálu a zúčastnilo se ho dnes více než osm desítek sportovců k různých konců naší země.  Po celý den všichni bojovali v běhu na 100 metrů s překážkami a ve výstupu do 4. podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku. Letošní závod ovlivnilo počasí, když prudký déšť a bouřka umožnily dokončit pouze první pokusy na věžích. Soutěž musela být ukončena. Podmínky byly nejenže neregulérní, ale také pro závodníky nebezpečné. Do celkového hodnocení se tedy započítávaly lepší časy ze dvou pokusů v běhu na 100 metrů s překážkami a pouze jediného výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže.
Součtem časů (31,29 s) z disciplíny běh na 100 metrů s překážkami (16,26 s) a výstupu do čtvrtého podlaží cvičné věže pomocí hákového žebříku (15,03 s) se vítězem celkového dvojboje stal moravskoslezský Jan Vyvial. Druhý skončil Jiří Škodný, reprezentující HZS Královehradeckého kraje, s celkovým časem 32,43 s a pohár pro třetí místo si vybojoval domácí Jihočech Radim Knotek za čas 33,35 s. Memoriál JUDr. Josefa Blažka 2023 (20).JPG
Mezi závodníky nad 35 let byl nejlepší Jaroslav Hrdlička z HZS Plzeňského 33,93 s. Zcela jistě stojí za zmínku, že jeho čas byl 8. nejlepší celkovém hodnocení obou věkových kategorií. Druhé místo vybojoval s časem 34,92 opět plzeňský Jan Hůla, třetí skončil Vladimír Janko z HZS Kraje Vysočina, jehož součet časů obou disciplín byl 35,06 s.

Kompletní výsledky jsou v přiloženém souboru.