HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Likvidace následků sněhové kalamity překonala rekord v počtu zásahů

V úterý 1. března se středočeští hasiči oproti pondělí 29. února zapotili ještě více. Do statistik si připsali 377 událostí, což skoro o stovku překročilo rekordní údaj z předchozího dne. 

Nejčastěji vyjížděly profesionální i dobrovolné jednotky mezi pátou a desátou hodinou, kdy nové události přibývaly v průměru každou druhou minutu. Výraznější pokles výjezdů nastal až později odpoledne po 17. hodině.

Dle času.JPG

Podle typu událostí zcela jasně převažovala technická pomoc, která představovala 92 procent zásahů. Prakticky všechny se týkaly odstraňování stromů a větví, které praskaly pod tíhou mokrého sněhu a spadly na komunikace, stavební objekty nebo zaparkovaná auta, případně jejich pád hrozil a bylo nutné je kvůli zajištění bezpečnosti odstranit.

Sněhová kalamita postihla kraj velice nerovnoměrně, a tak se jako o den dříve většina událostí soustředila jen do některých jeho částí. Nejvíce zásahů co do plošného rozložení měly tentokrát jednotky v okrese Praha-východ, kde jim k dosažení stovkové hranice chyběla jediná událost. Pomyslné stupně vítězů ale s přehledem obsadila stejná trojice jako v pondělí, když na Příbramsku evidují 86 a v okrese Praha-západ 74 událostí.

Celkových 377 zásahů je tak v podstatě desetinásobkem loňského denního průměru, který je 38. Po statistické úpravě pondělních údajů dosáhl počet všech událostí za oba inkriminované dny ďábelské cifry 666.

Grafy: kpt. Ing. Jaroslav Gabriel, KOPIS

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje
 

vytisknout  e-mailem