HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Ledovka zkomplikovala provoz na silnicích

Hned k sedmi nehodám vyjeli jihočeští hasiči v průběhu dnešního rána. Za zvýšený počet nehod můžou s největší pravděpodobností zledovatělé silnice, ledovka z pohledu hasičů nejvíce „řádila“ na Písecku.  

5:23        Dopravní nehoda – Bez jakéhokoli zranění osádky a bez úniku provozních látek skončila nehoda, která se stala u obce Velké Nepodřice. Havarovaný osobní automobil byl v okamžiku příjezdu profesionálních hasičů ze stanice Písek v příkopu převrácený na střeše. Hasiči jej zajistili proti požáru, nehodu si následně převzali policisté k šetření.

5:50        Dopravní nehoda – Táborští profesionální hasiči zasahovali společně s jednotkou SDH obce Mladá Vožice u obce Řemíčov u dopravní nehody traktoru. Traktor s přívěsem skončil převrácený na bok. Zdravotníci ZZS ošetřili jednu zraněnou osobu. Hlavním úkolem hasičů bylo zastavení úniku hydraulického oleje a úklid oleje vyteklého na silnici. Po deváté hodině, kdy byla už nehoda zadokumentována policisty, se na místo dostavila odtahová služba. Hasiči pomohli s převrácením traktoru a jeho naložením. Po celou dobu zásahu byla vozovka v místě nehody uzavřena.

5:52        Dopravní nehoda – K další dopravní nehodě, kterou ZZS Jihočeského kraje nahlásila na operační středisko hasičů jako nehodu s vyproštěním zraněných osob, vyjeli profesionální hasiči ze stanice Milevsko do obce Veselíčko, části obce Bílina. Průzkum u nehody ukázal, že vyproštění není potřeba, řidič havarovaného osobního automobilu byl již z auta venku v péči zdravotníků. Jednotka HZS provedla u auta, které skončilo mimo vozovku, protipožární opatření a kontrolu úniku provozních kapalin. Krátce po šesté hodině pak hasiči zásah ukončili.

6:07        Dopravní nehoda – Milevská profesionální jednotka byla vyslána do obce Sepekov k dopravní nehodě kamiónu, pod kterým se utrhla krajnice. Kamión se převrátil na bok do příkopu. Jeho řidič vyváznul bez zranění. Hasiči okamžitým průzkumem prověřili, že z nádrží nevytékají žádné provozní kapaliny. Žádné jiné nebezpečí také nehrozilo, takže jednotka krátce před 7. hodinou odjela zpět na stanici.

6:31        Dopravní nehoda – V Písku, části obce Hradiště zasahovali písečtí profesionální hasiči u další nehody, a to osobního automobilu. Hasiče si k nehodě povolala Policie ČR. Jednotka provedla u havarovaného auta protipožární opatření a opatření k zamezení úniku provozních látek. Nehoda se obešla bez zranění.

6:53        Dopravní nehoda – Profesionální jednotka ze stanice Písek likvidovala následky další nehody na silnici II. třídy č. 1403 u obce Kestřany, části obce Zátaví, kde havarovala řidička osobního automobilu značky Hyundai Getz. Řidička najela s vozem na svodidla a tam zůstala „viset“. Neutrpěla žádné zranění, z auta nevytekly žádné provozní kapaliny. Hasiči auto ze svodidel stáhli zpět na vozovku.

8:20        Dopravní nehoda – Následky nehody nákladního automobilu, který havaroval na zledovatělé vozovce u obce Brloh, likvidovali profesionální hasiči ze stanice Křemže. V průběhu zásahu hasičů, kteří prověřovali, že z nádrží nevytékají žádné provozní kapaliny, nabourala do nákladního auta Škoda Fabia. I tato nehoda se obešla bez zranění a úniku provozních kapalin. Hasiči vyčkali do příjezdu policistů a především sypače SÚS. Do té doby řídili provoz na komunikaci. Po 10. hodině velitel zásahu podal zprávu, že silnice je posypaná a havarovaná auta jsou mimo vozovku.

vytisknout  e-mailem