HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kotelnu s uskladněným palivem zachvátily plameny

(25.3.2016) Celkem čtyři cisterny hasičů z Valašského Meziříčí, Rožnova pod Radhoštěm, Horní Bečvy a Prostřední Bečvy vyrazily dnes v 17:53 hodin k požáru v obci Horní Bečva na Vsetínsku.  

Požár zachvátil materiál, uskladněný v těsné blízkosti kotle na tuhá paliva v kotelně dvoupodlažního rodinného domku. Podle upřesnění velitele zásahu se jednalo o větší množství kůry, používané k topení.

Hasiči okamžitě po příjezdu nasadili několik vodních proudů. Vzhledem k silně zakouřeným prostorám zasahovali v dýchacích přístrojích, jejichž velká spotřeba si vyžádala dovoz dalších tlakových láhví ze stanice Valašské Meziříčí. Vysoká vrstva hořícího materiálu znemožňovala účinné hašení přímo v místě, a proto po nuceném odvětrání zakouřených prostor hasiči postupně všechno palivo vynesli na volné prostranství, kde bylo dále dohašeno.

Po třech hodinách prací byla velitelem oznámena celková likvidace požáru. Díky rychlému zásahu nedošlo k rozšíření mimo prostory kotelny, celý dům byl však silně zakouřen.

K události byl povolán také vyšetřovatel hasičů, který i nadále pracuje na zjištění celkových škod a příčiny vzniku této události.

Autor: kpt. Ing. Pavel Řezníček – HZS Zlínského kraje

 

vytisknout  e-mailem