HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kladenští hasiči zachránili muže z hořící ubytovny

Ve čtvrtek 24. března krátce před čtvrtou hodinou byl na telefonní centrum tísňového volání HZS Středočeského kraje nahlášen požár ubytovny v Kladně, Vrapické ulici. V době ohlášení požáru v objektu probíhala samovolná evakuace. V jedné části budovy ale zůstala jedna osoba, která se nemohla kvůli silnému zakouření chodby samovolně dostat ven. 

Operační středisko na místo vyslalo jednotku profesionálních hasičů ze stanice Kladno (s CAS 24, CAS 30, AZ 37, velitelským a vyšetřovacím automobilem) a dvě jednotky dobrovolných hasičů z obcí Pchery (s CAS 32) a Brandýsek (s CAS 32).

Hovorem s oznamovatelem požáru bylo následně potvrzeno, že se uvnitř stále nachází jedna osoba, která komunikuje, a že hoří v jedné místnosti. Přibližně pět minut po příjezdu na místo hasiči zachránili uvedenou osobu (muže) pomocí nastavovacího žebříku a prováděli hašení pomocí proudu „C“.

Po 35 minutách zásahu byl požár lokalizován a následně hasiči prováděli rozebírání střešní konstrukce a dohašování pomocí výškové techniky (automobilového žebříku). Po dvouhodinovém zásahu bylo místo předáno majitelce a ještě další hodinu probíhalo vyšetřování za účasti vyšetřovatele příčin požárů a Policie ČR. Škoda vzniklá požárem byla vyčíslena na 500 000 Kč, hodnoty uchráněné zásahem hasičů na 4 mil. Kč. Příčinou byla technická závada televizoru. Osmi dospělým se čtyřmi dětmi se podařilo opustit objekt ještě před příjezdem hasičů. 

kpt. Jaroslav Gabriel

HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem