HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jihočeští profesionální hasiči pomáhají jednotkám SDH obcí zlepšovat radiové spojení

Radiové spojení s jednotkami SDH obcí na místě zásahu = dlouhodobé trápení velkého počtu dobrovolných jednotek na území Jihočeského kraje. Dnešním dnem však nastal obrat k lepšímu. Jihočeské dobrovolné jednotky obdržely 69 digitálních vozidlových radiostanic, 42 vozidlových, 111 ručních analogových radiostanic a 45 tabletů s navigací. Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje v těchto číslech přispěl dlouhodobou zápůjčkou 33 digitálních vozidlových radiostanic v celkové hodnotě 1,5 milionu korun. 

Dnešní předání techniky je uzavřením 1. etapy společného projektu, který finančně podpořila Nadace ČEZ cestou rozpočtu Jihočeského kraje, materiálně do něj vstupuje zápůjčkami HZS Jihočeského kraje, odbornou problematiku zaštítilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska a HZS Jihočeského kraje. Slavnostní předání techniky proběhlo v budově Krajského úřadu Jihočeského kraje. Za přítomnosti starostů jihočeských obcí a také velitelů jednotek novou technologii ředávali hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola, starosta krajského Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska Jiří Žižka a ředitel HZS Jihočeského kraje plk. Lubomír Bureš.

Dnešnímu dni předcházela důkladná příprava a následná realizace projektu „Materiálně technické vybavení Jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí (JSDHO)“. Realizátorem projektu byl Krajský úřad Jihočeského kraje, jež úzce spolupracoval se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska a Hasičským záchranným sborem Jihočeského kraje.
HZS Jihočeského kraje vypracoval jako podklad tohoto projektu Analýzu etapového řešení problematiky spojení JSHDO kategorií JPO II a III. Ve společném projektu dle provedené analýzy dále navrhnul krajskému úřadu nákup digitálních i analogových radiostanic a v neposlední řadě i nákup moderní komunikační a navigační techniky ve formě tabletů vybavených speciální záchranářskou aplikací. Tato technika tak přímo navazuje na technologie a možnosti Operačního a informačního střediska HZS Jihočeského kraje a zajišťuje tak jednotnost v používaných technologiích.
Součástí projektu je i využití nepotřebného majetku HZS Jihočeského kraje formou dlouhodobých zápůjček digitálních radiostanic systému MATRA. Jihočeský profesionální sbor uzavřel v roce 2015 evropský projekt „Zajištění efektivní hlasové a datové komunikace HZS ČR pro řešení mimořádných událostí“. Právě proto mohl zapůjčit dobrovolným jednotkám digitální mobilní radiostanice systému PEGAS. Tento systém využívají všechny základní složky IZS. Hasičský záchranný sbor se zavázal poskytovat dobrovolným hasičům servis výměnným způsobem.

Ředitel HZS Jihočeského kraje Lubomír Bureš komentuje předání techniky slovy: „Tímto projektem se dobrovolné jednotky dostávají v oblasti spojení na úroveň, která odpovídá současnému vybavení profesionálních hasičů. Věřím, že projekt bude pokračovat i dalšími etapami za podpory Jihočeského kraje, HZS Jihočeského kraje a SH ČMS. Chtěl bych poděkovat Krajskému úřadu Jihočeského kraje a vedení dobrovolných hasičů za podporu v řešení této problematiky“.

Tisková zpráva Krajského úřadu Jihočeského kraje - zde

 

Odkazy do noveho okna

12 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (12)

12 Předání radiostanic JSDHO, České Budě... 

Detailní náhled

11 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (11)

11 Předání radiostanic JSDHO, České Budě... 

Detailní náhled

10 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (10)

10 Předání radiostanic JSDHO, České Budě... 

Detailní náhled

9 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (9)

9 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

8 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (8)

8 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

7 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (7)

7 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

6 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (6)

6 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

5 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (5)

5 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

4 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (4)

4 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

3 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (3)

3 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

2 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (2)

2 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

1 Předání radiostanic JSDHO, České Budějovice - 8. 3. 2016 (1)

1 Předání radiostanic JSDHO, České Buděj... 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem