HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Mistrovství České republiky v disciplínách TFA

                   
Náročné disciplíny v TFANáročné disciplíny v TFA
Úspěšný závodník Lukáš Novák - dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy v nejtěžších závodech hasičůÚspěšný závodník Lukáš Novák - dvojnásobný mistr světa a šestinásobný Mistr Evropy v nejtěžších závodech hasičů
      
 
            Již zítra vypukne na Andrlově Chlumu v Ústí nad Orlicí šesté Mistrovství České republiky v nejtěžších hasičských disciplínách v TFA, z anglického Toughest Firefighter Alive, což v překladu znamená, nejtvrdší hasič přežívá.
 
            Nejsilnější muži v hasičských uniformách předvedou své síly v tomto pořadí:
Losování startovního pořadí bylo provedeno na přípravné poradě pořadatelů dne
26. června 2013 na územním odboru Ústí nad Orlicí HZS Pardubického kraje. Hlavním rozhodčím bylo vylosováno následující pořadí soutěžních družstev:
 
1.         HZS Zlínského kraje
2.         HZS Ústeckého kraje
3.         HZS Středočeského kraje
4.         HZS Moravskoslezského kraje
5.         HZS hl. m. Prahy
6.         HZS Pardubického kraje
7.         HZS Plzeňského kraje
8.         HZS Jihomoravského kraje
9.         HZS Karlovarského kraje
10.       HZS Libereckého kraje
11.       HZS Kraje Vysočina
12.       HZS podniku
13.       HZS Královéhradeckého kraje
14.       HZS Jihočeského kraje
15.       HZS Olomouckého kraje.
 
 
Hasiči soutěží v kategoriích:
A – 18 až 34 let
B – 35 až 44 let
C – 45 a více
D – družstva
           
Družstvose skládá ze 4 soutěžících. Do výsledku družstva se započítávají 3 nejlepší časy soutěžících z každého HZS kraje nebo HZS podniku bez ohledu na věkovou kategorii.
 
 
A co soutěžící na trati čeká:
Soutěžící startuje s kompletním zásahovým oděvem, s kabátem ochranného oděvu zapnutým do horní úrovně, s pracovním polohovacím pásem s karabinou, nasazenou přilbou, zásahovými rukavicemi a izolačním dýchacím přístrojem bez masky. Na žádném z úseků nesmí soutěžící sundat ani rozepínat nebo upravovat žádnou součást výstroje předepsanou pro daný úsek. Zásahové rukavice musí soutěžící použít na 3. úseku, na ostatních úsecích je použití zásahových rukavic dobrovolné.
Připraven ke startu musí být soutěžící nejméně 30 vteřin před stanoveným časem startu, maximální doba pro splnění daných úseků je 4 minuty, mimo úsek č. 4, kde je
z technických důvodů měřen čas až do cíle.
 
Průběh 1. úseku - od startovní čáry soutěžící běží na stanovenou vzdálenost
k přistavené přenosné stříkačce, k ní na výstupy připojí dvě hadicová vedení půlspojkami B, uchopí obě hadicová vedení za proudnice a poté celé vedení rozvine na 60 m, kde proudnice odloží na metu (nesmí odhodit – je nutný zřetelný dotyk ruky s metou); poté se přesune po trati a smotá dvě hadice B, položené rovnoběžně vedle sebe, každou zvlášť do kotouče půlspojkou dovnitř a uloží je do boxu tak, aby z něj žádnou částí nepřečnívaly přes půdorys, a potom doběhne do cíle úseku.
Průběh 2. úseku – bez dýchacího přístroje, od startovní čáry úseku soutěžící doběhne k hammer boxu, uchopí obouruční palici a provede 80 úderů do jeho konstrukce (střídavě nahoru a dolů), poté palici odloží na určené místo na zem, běží k tunelu, uchopí 20 kg závaží a pronese ho tunelem, oběhne kužel 5 m vzdálený od konce tunelu a stejnou trasou vrátí závaží zpět na místo, doběhne k figuríně, uchopí ji a přemístí koridorem
do stanovené vzdálenosti (30 m) a kolem kuželu zpět a položí ji na stanovené místo, běží k 3 m bariéře, překoná ji a doběhne do cíle úseku.
Průběh 3. úseku - po startu soutěžící postupně dopraví 4 ks žebříků spojených po 2 ks k lešení, o které je opře, připne se karabinou k jistícímu zařízení, vystoupá po pevném žebříku do určeného nadzemního podlaží, pomocí lana vytáhne a odloží břemeno na plošinu lešení a sestoupí zpět na zem a odepne se od jistícího zařízení. Běží
k hydrantovému nástavci a připojí k němu proudnici. Poté pokračuje do cíle úseku.
Průběh 4. úseku - soutěžící od startu úseku pokračuje výstupem po schodech
na plošinu rozhledny (183 schodů, přibližně 12. NP) kde se nachází cíl.
 
 
Želízko v ohni mají v této soutěži přímo samotní pořadatelé, tedy Hasičský záchranný sbor Pardubického kraje. Představí se zde totiž dvojnásobný mistr světa v těchto disciplínách a šestinásobný mistr Evropy ing. Lukáš Novák. Tomuto držiteli světových a evropských titulů chybí jediný titul, a to MISTR ČESKÉ REPUBLIKY.
 
Přijďte tedy i Vy, povzbudit nejtvrdší hasiče z České republiky!
 
 
Vendula Horáková, tisková mluvčí

vytisknout  e-mailem