HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Kdo je připraven není překvapen.

(7.4.2016) Krajská reprezentace profesionálních hasičů v disciplinách TFA zahájila přípravu na soutěžní sezonu.  

Ve středu 6.4. se na zlínské centrální stanici uskutečnilo letošní první soustředění výběru profesionálních hasičů, kteří nás reprezentují  v disciplinách TFA (Toughest Firefighter Alive – nejtvrdší hasič přežije), jak domácích, tak i mezinárodních soutěžích. Vzhledem k tomu, že začátek letošní sezony klepe na dveře, bylo po zimní přestávce nutné znovu oživit dílčí techniky jednotlivých prvků disciplín, a to od manipulace s požárními hadicemi, přes úchop a transport figuríny až po zdolávání třímetrové bariéry. To vše bylo náplní včerejšího dopoledne. Po obědě následovalo seznámení s letošním programem závodů a ve čtrnáct hodin už stáli všichni sportovci i s trenérem před budovu krajského úřadu. Tam bylo hasičům umožněno trénovat výběh výškové budovy, což je jednou z nejnáročnějších disciplín každé soutěže. Hasič využili nouzového schodiště, které museli opakovaně zdolat v plné zásahové výstroji. Od přízemí na vyhlídkovou plošinu je dělilo 16 pater této dominanty krajského města.

Jak po ukončení přípravy poznamenal trenér Josef Vlk (několikanásobný evropský a světový šampion), soustředění potvrdilo velmi dobrou fyzickou připravenost všech závodníků na nadcházející soutěžní sezonu.

Složení reprezentace pro rok 2017:  

Vedoucí krajské reprezentace:

plk. Ing. Pavel Dekret

Trenér krajské reprezentace:

nstržm. Josef Vlk 

Členové krajské reprezentace: 

por. Ing. Aleš Baklík

pprap. Martin Hruška

nstržm. Martin Januš

pprap. Petr Sladký

pprap. Josef Frýdl

nstržm. Petr Smilek

nstržm. Ing. Jan Haderka

Trenér krajské reprezentace by touto formou také rád vyjádřil poděkování zaměstnancům krajského úřadu, kteří hasičům umožnili včerejší přípravu v prostorách budovy.

Autor por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

Foto: Jiří Balát KÚ Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem