HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Jak nejlépe využít mrazivého počasí? K výcviku na ledu.

(18.1.2016) Odpolední výcvik profesionálních hasičů stanice Kroměříž na zamrzlé ploše bývalého štěrkoviště „ Bagrák“. 

Každou zimu přilákají zamrznuté vodní plochy rybníků, štěrkovišť a řek řady bruslařů a amatérských hokejistů, kteří si chtějí užít zimních sportů. A každou zimu musí profesionální hasiči vyjíždět na místa událostí, kdy některý ze sportovců podcenil sílu ledu a došlo k jeho proboření do ledové vody a zimní radovánky se změnily v boj o život. Často jsou jednotky profesionálních hasičů vysílány také k záchraně zvířat, která uvízla na zamrzlých vodních plochách. Pro tyto zásahy jsou profesionální hasiči vybaveni a také se ně pravidelně připravují.

Dnes odpoledne využili „ ideálních“ zimních podmínek profesionální hasiči směny „C“ ze stanice Kroměříž. K výcviku záchrany osob využili zamrznutou hladinu bývalého štěrkoviště v okrajové části města.

Po přípravě potřebného materiálu k výcviku, se dva hasiči oblečení do tzv. suchých obleků vydali na zamrzlou vodní plochu, kde pomocí sekery a motorové pily připravili otvory v ledu. Pak už následoval samotný výcvik. Hasiči si odzkoušeli možnosti pohybu po zamrzlé ploše za pomoci žebříku a kovových hrotů. Za využití stejných prostředků a také lan a házecích vaků si pak procvičili způsoby záchrany osob z vody.

Mimo prostředků, které jsou součástí výbavy zásahových vozidel, zkusili využít i prostředku improvizovaného. Tím bylo surfařské prkno, které hasiči našli na místě výcviku.

Ještě než hasiči ukončili výcvik, označili místa s prosekaným ledem výstražnou páskou. Dnešní výcvik potvrdil, že hasiči jsou připraveni rychle a efektivně zasáhnout při záchraně osob a zvířat na zamrzlých vodních plochách. Určitě ale bude lepší, když tyto své dovednosti nebudou muset v následujícím období využít.

Autor: por. Bc. Libor Netopil – tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje

vytisknout  e-mailem