HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičská fontána Praha 2018

                                                                                               Praha 3. března 2018

Vážené kolegyně, Vážení kolegové,

na konci ledna letošního roku jsem se na Vás obrátil společně s předsedou spolku Hasičské fontány, z.s. s výzvou, abyste se aktivně podíleli na realizaci akce, která by měla originálním způsobem přispět k oslavám sta let samostatného českého státu - Hudební hasičské fontány. Velice si cením velkého ohlasu, který tato výzva měla, a jsem rád za množství přihlášek, které organizátoři obdrželi.

Chtěl bych Vás tuto cestou informovat o změně podmínek, které byly nastaveny pro všechna přihlášená družstva. Původně jsme předpokládali, že každé družstvo si bude hradit dopravu do místa konání akce a k tomu náklady spojené s ubytováním a stravováním.
Ministr vnitra se rozhodl podpořit tuto akci a pro její zdárnou realizaci vyčlenil potřebné prostředky, které umožní, aby všem zúčastněným družstvům byly formou dotace uhrazeny náklady spojené s dopravou a současně poskytnuta strava a ubytování zdarma. Účast každého družstva tak bude považována za taktické cvičení v rámci pravidelné odborné přípravy jednotky organizované Hasičským záchranným sborem ČR.

Věřím, že to bude příznivá zpráva pro ty z vás, kteří jste již přihlášku zaslali a možná i pro ty, kteří právě z ekonomických důvodů nad podáním přihlášky váhali. K hladkému průběhu akce bychom totiž potřebovali ještě několik družstev (z plánovaných dvou set jich k dnešnímu dni máme přihlášených necelých 170). Prodloužili jsme proto i termín, do kdy je možné se k účasti na fontáně přihlásit, a to do 18. března 2018. Přihlášku i další podrobnosti naleznete na webových stránkách http://www.hasicskefontany.cz/Praha.

S pozdravem

generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba  

Adresát: 
Velitelé a zřizovatelé jednotek PO obcí

vytisknout  e-mailem