HZS Pardubického kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hned dva velké požáry likvidovali hasiči na Orlickoústecku

HZS Pardubického kraje, územní odbor Ústí nad Orlicí 

K požáru u fotovoltaické elektrárny v Kosoříně vyjížděli v úterý 13. června v 17.48 hodin profesionální hasiči z Vysokého Mýta a Ústí nad Orlicí. Dále na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Chocně a Vysokého Mýta. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že se jedná o stavbu, která je trafostanicí pro fotovoltaickou elektrárnu.  

Uvnitř objektu bylo přibližně 700 litrů oleje. O události byli informováni pracovníci životního prostředí. Hasiči museli vyčkat do chvíle, kdy bude objekt odpojen od elektrického proudu. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 19.21 hodin a zcela zlikvidován byl v 20.52 hodin. Hasiči ochlazovali okolí trafostanice, aby se plameny nerozšířily na samotnou fotovoltaiku. U tohoto zásahu jsou velké komplikace při hašení. Hlavně z toho důvodu, že fotovoltaické panely stále vyrábí elektřinu. V trafostanici, která hořela, jsou střídače, měniče, tedy trafa a již zmíněný olej.

Příčinou vzniku požáru byla pravděpodobně technická závada. Škoda byla předběžně vyčíslena na 4 miliony korun. Následná škoda bude pravděpodobně, dle slov majitele, dalších 3,5 milionu korun.

K požáru jednotky drtícího mlýnu ve výrobní hale ve Vysokém Mýtě vyjížděli profesionální i dobrovolní hasiči ve středu 14. června v 5 hodin. U požáru zasahovali profesionální hasiči z Vysokého Mýta a dále dobrovolní hasiči z Chocně, Zámrsku a Vysokého Mýta. Požár hasiči dostali pod kontrolu v 5.27 hodin a zcela zlikvidován byl v 7.41 hodin. Poslední jednotky se na své stanice vracely v 8.42 hodin. Příčiny vzniku požáru nyní zjišťuje vyšetřovatel hasičů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 2 miliony korun.

Vendula Horáková, tisková mluvčí

Odkazy do noveho okna

fotovoltaika

fotovoltaika 

Detailní náhled

fotovoltaika1

fotovoltaika1 

Detailní náhled

fotovoltaika2

fotovoltaika2 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem