HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Havárie dodávky s následným požárem

V noci na čtvrtek 13. července sedmnáct minut po třetí hodině byla na linku tísňového volání HZS Středočeského kraje nahlášena dopravní nehoda dodávky s následným požárem na Černokostelecké ulici v Říčanech. 

K události byla vyslána jednotka profesionálních hasičů z Říčan, která to měla k místu přibližně jeden kilometr. V době příjezdu hasičů už byla přední část vozidla požárem zcela zasažena a plameny se rychle rozšiřovaly na celý automobil. Řidič, který narazil do betonového ostrůvku uprostřed silnice, byl nezraněný v šoku mimo vozidlo. Měl obrovské štěstí, že ho z kabiny vytáhl a zachránil pohotový svědek nehody.

Hasiči v dýchací technice pomocí jednoho C proudu a vysokotlaku požár během krátké chvilky lokalizovali a následně zlikvidovali. Při nehodě došlo k úniku cca 100 litrů nafty, která se vlivem hasebního zásahu dostala do kanalizace. Na místo proto byla přizvána pracovnice životního prostředí, která rozhodla o dalším postupu při likvidaci uniklých pohonných hmot. Po zadokumentování nehody policií bylo vozidlo následně vyproštěno pomocí navijáku z vyprošťovacího automobilu.

Po celou dobu zásahu byl hlavní tah mezi Prahou a Kutnou Horou v místě havárie zcela uzavřen, což se negativně projevilo v dopravě v obou směrech, neboť odklon vedlejšími ulicemi Říčan trval až do půl deváté. Přímé škody na vozidle odhadl vyšetřovatel na 800 tisíc korun.

nprap. Petr Svoboda
oddělení IZS
HZS Středočeského kraje

Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem