Hasičský záchranný sbor České republiky  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasičský web má již přes 50 000 000 unikátních zobrazení

29. 2. 2016 (Nicole Zaoralová) - Od roku 2008, kdy vznikly jednotné webové stánky resortu Ministerstva vnitra, tedy stránky společné i pro Policii ČR a Hasičský záchranný sbor ČR, mají stránky hasičů přes 50 000 000 unikátních zobrazení (pozn. Unikátní zobrazení stránek představují počet návštěv, během kterých byla alespoň jednou zobrazena konkrétní stránka. Unikátní zobrazení stránky se počítá za každou kombinaci adresy URL stránky a názvu stránky.).  

Webové stránky HZS ČR si od doby jejich vzniku zvykli navštěvovat jak profesionální hasiči, tak dobrovolní hasiči, pro které je zde velké množství odborných informací z oblasti integrovaného záchranného systému, jednotek požární ochrany, požární prevence nebo ochrany obyvatelstva. Pod odkazem „Jednotky požární ochrany“ a „Integrovaný záchranný systém“ je připraveno mnoho informací, které se týkají např. chemické či technické služby, prací ve výškách, záchranářské kynologie, letecké hasičské služby či mezinárodní pomoci.

K nejhledanějším odkazům poslední doby se řadí odkaz na „Dotace a granty“ pro dobrovolné hasiče. Zde naleznou jednotky sborů dobrovolných hasičů nejen přehled všech dotací, o které si mohou zažádat, ale i praktické rady, jak postupovat při jejich podávání, a nezbytné formuláře.

Pro laickou i odbornou veřejnost je zajímavý odkaz „Služby pro veřejnost“, kde je mimo jiné možno najít praktické rady obyvatelstvu, výukové materiály pro školy i nabídku psychologické pomoci v případě mimořádných událostí. Pro ty, kteří pracují s dětmi, je zde možnost stažení velkého množství pracovních pomůcek.

Webové stránky jsou také důležitým zdrojem informací pro novináře, kteří zde každé ráno najdou statistiku zásahů za minulý den společně s výčtem nejzávažnějších požárů. Dále je zde možné si vyhledat aktuální zpravodajství nebo dlouhodobé statistiky.

Webové stránky HZS ČR mají jediný cíl nabídnout laické i odborné veřejnosti maximální penzum informací o činnostech, které má Hasičský záchranný sbor  v gesci.

Více informací naleznete na: http://www.hzscr.cz/clanek/webmaster.aspx?q=Y2hudW09Ng%3d%3d
Podklady pro statistiku: Google analytics

Kontakt:
kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí
MV-generální ředitelství HZS ČR
Tel.: 950 819 944
Mobil: 602 215 142
E-mail: nicole.zaoralova@grh.izscr.cz

uvodni strana webu.png

vytisknout  e-mailem