HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zasahovali u převrácené cisterny

Obyvatelé v blízkosti nehody byli evakuováni, k úniku nebezpečné látky naštěstí nedošlo. 

   Dnes, tj. ve čtvrtek 17.3. kolem jedenácté hodiny dopoledne došlo v obci Jaroměř na silnici I/37 k dopravní nehodě nákladního vozidla s cisternou. Při nehodě automobil dostal smyk, celá souprava se převrátila na bok, přičemž zůstala ležet napříč přes vozovku a kabinou vozu zasahovala do zahrady jednoho z přilehlých domů.

   Na místo vyjely jednotky hasičů z Jaroměře, Náchoda a později také z Hradce Králové. Po příjezdu na místo hasiči průzkumem zjistili, že se jedná o cisternu převážející zemní plyn, neprodleně zahájili protipožární zabezpečení a zahájili měření koncentrace nebezpečných látek v ovzduší. Zdravotnická záchranná služba si převzala do péče řidiče, který se při nehodě zranil a následně byl převezen do zdravotnického zařízení.  

   V době nehody se v cisterně naštěstí nacházelo pouze zbytkové množství nebezpečné látky a protože plášť cisterny nebyl porušen, žádný plyn neunikl. I přesto byli ve spolupráci policií dočasně evakuováni obyvatelé okolních domů z důvodu maximálního zajištění jejich bezpečnosti a do těchto objektů byla také pozastavena dodávka elektrického proudu. Hasiči si poté na místo události vyžádali speciální techniku, konkrétně vyprošťovací automobil s jeřábem a chemický kontejner z požární stanice v Hradci Králové. Ve spolupráci s dalšími složkami integrovaného záchranného systému byla převrácená cisterna zvednuta a ustavena zpět na kola. Poté bylo ještě nutné přečerpat zhruba dvě stě litrů zbývající nafty z nádrže automobilu.

   Hasiči ukončili svoji činnost po čtvrté hodině odpoledne a v té době byl v místě nehody také plně obnoven provoz.

 

Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima (HZS Královéhradeckého kraje)
Foto: HZS Královéhradeckého kraje

Odkazy do noveho okna

DN-17.3.-Jaroměř1

DN-17.3.-Jaroměř1 

Detailní náhled

DN-17.3.-Jaroměř2

DN-17.3.-Jaroměř2 

Detailní náhled

DN-17.3.-Jaroměř3

DN-17.3.-Jaroměř3 

Detailní náhled

DN-17.3.-Jaroměř4

DN-17.3.-Jaroměř4 

Detailní náhled

DN-17.3.-Jaroměř5

DN-17.3.-Jaroměř5 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem