HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči zachraňovali muže po pádu do anglického dvorku v Českém Těšíně

            Dvě jednotky profesionálních hasičů (HZS MSK) zachraňovaly v noci ze středy na čtvrtek 14.9.2017 zraněného muže středního věku, který se zřítil do anglického dvorku budovy bývalého kulturního domu v Českém Těšíně-Stanislavicích (okres Karviná). Zasahovala zde mj. lezecká skupina hasičů ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Karviné.

            Operační středisko hasičů bylo o pádu osoby informováno zhruba půlhodinu před středeční půlnocí. Do Ostravské ulice ihned vyjely dvě jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – ze stanic v Českém Těšíně a Karviné, odkud přijela specializovaná lezecká skupina s potřebným vybavením.

            Hasiči objevili na dně dvorku, zhruba v třímetrové hloubce, zraněného muže při vědomí. Měl poraněnou hlavu a končetiny. Českotěšínští hasiči se pomocí nastavovacího žebříku dostali k postiženému, kde jej ve spolupráci s týmem ZZS MSK ošetřili a stabilizovali. Poté přišla na řadu lezecká skupina HZS MSK, která pomocí nastavovacích žebříků, nosítek a lana muže vyprostila na zemský povrch a předala ZZS MSK. Celý zásah se obešel bez komplikací.

Odkazy do noveho okna

zachranamuzpadCeskyTesin (1)

zachranamuzpadCeskyTesin (1) 

Detailní náhled

zachranamuzpadCeskyTesin (2)

zachranamuzpadCeskyTesin (2) 

Detailní náhled

zachranamuzpadCeskyTesin (3)

zachranamuzpadCeskyTesin (3) 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem