HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči vyjížděli v úterý vlivem počasí především k dopravním nehodám

Napilno měly pro vydatné sněžení hlavně jednotky územního odboru Rychnov nad Kněžnou, Náchod a Trutnov. 

Územní odbor Náchod

Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují zasahovali kolem 18. h (ohlášeno 17:38) u dopravní nehody dodávky, která sjela do příkopu v ulici Českých legií v Novém Městě nad Metují. Po vyšetření nehody hasiči vozidlo vytáhli zpět na komunikaci. Nehoda se obešla bez zranění.

Profesionální hasiči z Náchoda a červenokostelečtí dobrovolní hasiči vyprošťovali ve večerních hodinách (ohlášeno 20:23) nákladní vozidlo, které sjelo částečně do příkopu ve vesnici Stolín. Hasiči vozidlo pomocí navijáku vyprošťovacího automobilu vytáhli zpět na komunikaci.

Územní odbor  Rychnov nad Kněžnou

Profesionální hasiči z Rychnova nad Kněžnou, Dobrušky a dobrovolní hasiči z Deštné v Orlických horách vyprošťovali po 8. h (ohlášeno 8:21) zapadlý autobus, který sjel částečně do příkopu. Nehoda se stala v Deštné v Orlických horách. Ve voze cestoval pouze řidič, který nebyl zraněn. Hasiči ořezali větve kolem autobusu, aby vytvořili manipulační prostor pro vyprošťovací techniku. Po vyšetření nehody autobus pomocí vyprošťovacího automobilu vytáhli zpět na komunikaci.

Dobrušští profesionální hasiči spolu s dobrovolnými hasiči z Týniště nad Orlicí byli v 10:40 přivoláni k dopravní nehodě osobního vozidla do Přepych. Ve vozidle cestovaly tři starší osoby, kterým hasiči pomohli ven a předali je zdravotnické záchranné službě. K jejich zranění nedošlo. Jednotky vozidlo vyprostily na vozovku a vrátily se zpět na stanice.  

Rychnovští profesionální hasiči zasahovali v odpoledních hodinách (ohlášeno 13:51) při dopravní nehodě osobního vozidla v Dlouhé Vsi. To vyjelo mimo komunikaci a převrátilo se na střechu do příkopu. Ve voze cestoval pouze řidič, který si poté stěžoval na bolest hlavy. Muž byl převezen do nemocnice na pozorování. Hasiči řídili v místě nehody dopravu a na automobilu provedli protipožární opatření. K vyproštění vozidla se dostavila odtahová služba.

Profesionální hasiči z Dobrušky vyjížděli v 17:01 k dopravní nehodě osobního automobilu, které narazilo do mostku na silnici vedoucí mezi obcemi Dobruška a Provoz. Hasiči provedli na vozidle protipožární opatření. Došlo k úniku provozních kapalin, hasiči k jejich úniku použili sorbent a sorbčního hada. Mostek byl nárazem poškozen, informována byla Správa a údržba silnic. Zraněný řidič byl ošetřen zdravotnickou záchrannou službou.

Územní odbor Trutnov

Profesionální hasiči z Trutnova byli přivoláni v 11:40 do Horního Žďáru k osobnímu automobilu, který vyjel mimo komunikaci a zůstal opřený o strom nad potokem. Jednotka navijákem vyprošťovacího automobilu vozidlo vyprostila zpět na vozovku. Ke zranění osob nedošlo.

Dobrovolní hasiči z Hajnice vyprošťovali krátce před polednem (ohlášeno 11:42) z části zapadlý kamion v obci Hajnice u odbočky na Mravenčí domky. 

Profesionální hasiči z Nové Paky a hasiči Správy železničních dopravních cest Nymburk byli ve 14:59 přivoláni k vlaku, který narazil do stromu ležícího na trati v Borovnici. Ve vlaku bylo 25 cestujících, z nichž nikdo nebyl zraněn. Na místo byl vyslán náhradní autobus k přepravě osob.

Profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči ze Žacléře vyjížděli v 17:12 k dopravní nehodě osobního automobilu, který vyjel mimo vozovku a převrátil se přes střechu do pole. Událost se stala na silnici mezi Zlatou Olešnicí a Bernarticemi. Řidič, který byl po nehodě v šoku, byl prohlédnut zdravotnickou záchrannou službou. Zraněn nebyl. Jednotka vytáhla vozidlo zpět na komunikaci.

Profesionální hasiči z Náchoda spolu s dobrovolnými hasiči z Police nad Metují zasahovali v odpoledních hodinách (ohlášeno 17:35) u střetu autobusu a osobního vozidla, ke kterému došlo v Jívce. V autobuse cestovalo 20 osob, nikdo nebyl zraněn. Některé odešly samy, pro ostatní byl vypraven náhradní autobus. Jednotka vozidlo vytáhla zpět na komunikaci. 

Odkazy do noveho okna

5 DN Deštné

5 DN Deštné 

Detailní náhled

4 DN Přepychy

4 DN Přepychy 

Detailní náhled

3 DN Přepychy

3 DN Přepychy  

Detailní náhled

2 DN Provoz

2 DN Provoz 

Detailní náhled

1 DN Provoz (2)

1 DN Provoz (2) 

Detailní náhled

3 DN Zlatá Olešnice

3 DN Zlatá Olešnice 

Detailní náhled

2 DN Horní Žďár

2 DN Horní Žďár 

Detailní náhled

1 DN Horní Žďár (2)

1 DN Horní Žďár (2) 

Detailní náhled

vytisknout  e-mailem