HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči v Kraji Vysočina vloni zasahovali u 911 požárů. Zemřeli při nich čtyři lidé a 49 lidí se zranilo.

V roce 2015 zasahovali hasiči na Vysočině u 911 požárů. Počet požárů tak vzrostl oproti roku 2014 o 302. Při požárech zemřeli čtyři lidé, o dva méně ve srovnání s rokem 2014. Počet zraněných osob se vyšplhal na 49, což je o devět více než v roce předchozím. Celková majetková škoda vzniklá požáry byla předběžně vyčíslena na částku téměř 99 milionů korun. V roce 2014 za sebou plameny zanechaly škodu 68 milionů korun. Hasiči svými zásahy uchránili majetek za více než 675 milionů, v roce 2014 se jednalo o částku téměř 744 milionů korun.  

Nejčastěji hasiči zasahovali u požárů, kde vzniklá majetková škoda nepředkročila částku 10 tisíc korun. Těch hasiči v celém kraji likvidovali 603, což je o 248 více než v roce 2014.

Nejčastěji hořelo na Jihlavsku (253 požárů), naopak nejméně požárů evidujeme na Třebíčsku (134).

K prvnímu požáru s úmrtím došlo 22. února v rodinném domě v Jamném. Při požáru pokoje v domě zemřel starší muž. Osudnou se mu stala zapálená cigareta v posteli.

Dne 16. dubna zasahovalo devět jednotek hasičů u požáru rodinného domu v Úhrově na Havlíčkobrodsku. Uvnitř hořícího domu hasiči v průběhu provádění hasebních prací našli mrtvého muže. Požár způsobila technická závada na prodlužovacím kabelu.

Třetím požárem s úmrtím byl požár zaparkovaného osobního vozidla v Jimramově  z 1. července. Po uhašení vozidla hasiči v autě objevili tělo devětašedesátiletého muže.

K poslednímu požáru s úmrtím došlo 19. července v Humpolci. Při požáru domu na Horním náměstí zemřel senior. Požár zapříčinila nedbalost a neopatrnost při manipulaci s propanbutanovým vařičem.

 

kpt. Ing. Bc. Petra Musilová - tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem