HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči soutěžili ve vyprošťování osob z vraků vozidel.

(10.9.2015) Dvacátý ročník regionální soutěže profesionálních hasičů Zlínského a Olomouckého kraje hostilo město Lipník nad Bečvou. 

Areál požární stanice HZS Olomouckého kraje v Lipníku nad Bečvou se včera stal dějištěm dalšího ročníku regionální soutěže profesionálních hasičů z Olomouckého a Zlínského kraje ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Jako hosté se soutěže zúčastnili i profesionální hasiči HZS Jihomoravského kraje ze stanice Brno – Rosice.
 
Soutěž byla zahájena slavnostním nástupem v 09:00 hodin. Za HZS Zlínského kraje se soutěže zúčastnila čtyři družstva a za HZS Olomouckého kraje pět družstev.
 
Jednotlivá družstva postupně převedla své dovednosti a zkušenosti na připraveném místě fiktivní dopravní nehody se stanoveným scénářem. Na činnost soutěžících hasičů dohlížel tým rozhodčích, kteří následně hodnotili jednotlivé dílčí činnosti a postupy při vyprošťování zraněné osoby z vraku vozidla. 
Letošní ročník regionální soutěže byl nepostupový, vítězná družstva se stala mistry v daném kraji pro letošní rok. Celkovým vítězem se stalo družstvo hasičů z Přerova. V příštím roce se soutěž uskuteční ve Zlínském kraji. 
 
Výsledky soutěže:
 
HZS Zlínského kraje
  1. Územní odbor Kroměříž
  2. Požární stanice Valašské Meziříčí
  3. Požární stanice Uherský Brod
  4. Územní odbor Zlín
HZS Olomouckého kraje
  1. Územní odbor Přerov
  2. Územní odbor Olomouc
  3. Územní odbor Prostějov
  4. Územní odbor Zábřeh
  5. Územní odbor Jeseník
 
Autor: por. Bc. Libor Netopil
           tiskový mluvčí HZS Zlínského kraje
Podklady a foto : HZS Olomouckého kraje

http://www.hzscr.cz/clanek/regionalni-soutez-ve-vyprostovani-zna-sve-viteze.aspx

vytisknout  e-mailem