HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči prověří bezpečnostní zařízení zimního stadionu ČEZ Aréna

Dne 11. srpna 2015 v dopoledních hodinách proběhne taktické cvičení Hasičského záchranného sboru MSK u provozovatele ČEZ Aréna. Cílem cvičení je prověření účinnosti skrápěcího zařízení pro likvidaci úniku amoniaku a systému chemického monitoringu.
 
Během cvičení může být v okolí cítit zápach, hodnoty amoniaku v okolí však budou nepřetržitě monitorovány a nedojde k překročení hygienických limitů a ohrožení lidského zdraví. Obyvatelstvo v blízkém okolí bude o cvičení preventivně informováno formou informačního letáku, který jim bude distribuován do poštovní schránky.

Okolí zimního stadionu trvale monitorováno sérií čidel. Případný únik je přenášen přímo na dispečerské pracoviště krajského operačního a informačního střediska Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje v budově integrovaného bezpečnostního centra, kde se po vyhodnocení situace rozhoduje o případném zásahu. V objektu zimního stadionu, kde je umístěn amoniak (čpavek) je instalováno nové skrápěcí zařízení, které je schopno vytvářet vodní mlhu, která vy zachytila unikající amoniak a omezila jeho šíření do okolí. Více v článku o projektech zde.

vytisknout  e-mailem