HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči na Vysočině zasahovali u řady dopravních nehod a vyprošťovali auta zapadlá v příkopech

U deseti dopravních nehod a dalších osmi technických zásahů, v podobě vyprošťování vozidel z příkopů, zasahovali v průběhu úterního rána hasiči na Vysočině. Při nehodách se zranili čtyři lidé. Nejvíce práce měli hasiči na Třebíčsku a Jihlavsku.  

 

K první hlášené dopravní nehodě vyjížděli v 04:21 hod profesionální hasiči z Moravských Budějovic. Na komunikaci spojující Moravské Budějovice a Jaroměřice nad Rokytnou havaroval osobní vůz. Nehoda se obešla bez zranění osob.

V 04,29 hod přijala operátorka tísňové linky 112 oznámení o dopravní nehodě osobního vozidla u Budíkovic. Na místě zasahovali třebíčští profesionální hasiči, kteří vůz z příkopu vyprostili zpět na vozovku. Nehoda se obešla bez zranění osob.

V 04:31 hod havaroval osobní vůz u obce Heřmaneč na Pelhřimovsku. Nehoda se obešla bez zranění. Při nehodě došlo k úniku provozních kapalin z havarovaného vozu. Hasiči únik zlikvidovali speciálním sorbentem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Kamenice nad Lipou společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Počátek.

O jedenáct minut později byla na tísňovou linku ohlášena nehoda dodávky u Vladislavi. Dodávka skončila po nehodě převrácená na boku. Při nehodě se zranil řidič vozidla a skončil v péči zdravotníků. U nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice v Náměšti nad Oslavou, kteří vůz a místo události technicky zabezpečili.

V 05,11 hod vyjeli havlíčkobrodští profesionální hasiči k ohlášené dopravní nehodě osobního vozidla na komunikaci u obce Veselý Žďár. Nehoda se obešla bez zranění osoba.

V 06,21 hod byla jednotka profesionálních hasičů ze stanice Moravské Budějovice vyslána k dopravní nehodě osobního vozidla v Litohoři. Nehoda se obešla bez zranění osob. Při nehodě došlo k poškození sloupu nízkého napětí a na místo události byli povoláni pracovníci energetické společnosti.

V 06,37 hod se v Jihlavě, místní části Pávov, střetla dvě osobní vozidla. Při nehodě se nikdo nezranil. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava provedla na havarovaných vozidlech protipožární opatření a místo události technicky zabezpečila.

V 06,54 hod přijala operátorka tísňové linky 112 oznámení o nehodě dvou osobních vozidel u obce Jamné na Jihlavsku. Na místo události vyjeli jihlavští a polenští profesionální hasiči. Provedeným průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že jedno z vozidel se nachází v rybníčku. Na místo události proto vyjel i jeřáb na vyproštění vozidla. To hasiči vyprostili před devátou hodinou ráno. Komunikace v místě byla uzavřena a tvořily se kolony. Na komunikaci došlo i k řadě dalších drobnějších dopravních nehod.

 

IMG_3245.JPGIMG_3245.JPG

 

 

 

 

 

 

IMG_3239.JPGIMG_3239.JPG
V 07,01 hod havaroval osobní vůz u Radňovic na Žďársku. Při nehodě se zranili dva lidé a skončili v péči zdravotníků. Zasahující jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žďár nad Sázavou zabezpečila havarované vozidlo, které skončilo po nehodě převrácené na boku, proti požáru a úniku provozních kapalin a místo události technicky zabezpečila.

K dosud poslední ohlášené dopravní nehodě  vyjeli profesionální hasiči ze stanice v Bystřici nad Pernštejnem v 07,29 hod. Řidička s osobním vozidlem havarovala na komunikaci u obce Střítež na Žďársku. Při nehodě se zranila  a skončila  v péči zdravotníků. Hasiči havarovaný vůz zajistili proti požáru a úniku provozních kapalin a vyprostili jej  z příkopu zpět na komunikaci.

 

Zapadlá vozidla komplikovala provoz na řadě komunikací. Zásah hasičů byl nutný u Hamrů nad Sázavou, Boňova, Laštoviček, Otína, Jamného, Náměště nad Oslavou, Jinošova a Třeště.

 

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

 

 

vytisknout  e-mailem