HZS Kraje Vysočina  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči cvičili záchranu tonoucího

Na konci minulého týdne využili hasiči teplot pohybujících se nad bodem mrazu a s tím spojené oblevy pro výcvik na zamrzlé vodní hladině. Na vodní nádrži Trnávka na Pelhřimovsku si 26 profesionálních hasičů z Kraje Vysočina detailně vyzkoušelo postup při zachraňování tonoucí osoby.  

Během dvoudenního výcviku si hasiči vyzkoušeli jak roli zachránce, tak také roli zachraňovaného při různých modelových situacích. Záchrana byla prováděna jak speciálními technickými prostředky, tak také improvizovanými. Při výcviku byl kladen důraz na to, aby záchrana byla rychlá a efektivní, ale také prováděná s ohledem na vlastní bezpečnost. Úkolem zachránce bylo nejenom zvoliv vhodný postup, ale také se zachraňovanou osobou komunikovat a poskytnout ji předlékařskou první pomoc.  

IMG_1580.jpgIMG_1580.jpg

 

IMG_1593.jpgIMG_1593.jpg

 

 

IMG_1631.jpgIMG_1631.jpg

 

 

IMG_1704.jpgIMG_1704.jpg

 

 

IMG_1717.jpgIMG_1717.jpg

 

Tento výcvik nebyl jediný. Hasiči z Kraje Vysočina se také zúčastnili teoreticko-praktického semináře „Záchrana ze zamrzlé vodní plochy“, který se konal na Lipně.

Foto IMZ Lipno 30.1.2016 006.jpgFoto IMZ Lipno 30.1.2016 006.jpg

V loňském a ani v roce letošním hasiči na Vysočině nezasahovali u žádného případu prolomení ledu pod člověkem nebo zvířetem. Mezi nejtragičtější případy uplynulých let patří událost z roku 2012, kdy se pod čtyřicetiletým bruslařem prolomil led na Mlýnském rybníce v obci Jeřišno na Havlíčkobrodsku. Muž po převozu do nemocnice zemřel.

 

Kpt. Ing. Bc. Petra Musilová – tisková mluvčí

 

vytisknout  e-mailem