HZS Královéhradeckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Hasiči čtou dětem své pohádky

Celorepubliková akce proběhne 13. října.  

Ve čtvrtek 13. října 2016 v 10. h zazní po celé republice z úst příslušníků hasičského záchranného sboru pohádky z nové nádherné knihy  s názvem Hasičcké pohádky. Tuto akci, která je určena pro děti z mateřských škol a žáky 1. a 2. tříd základních škol, budou hostit desítky stanic po celé zemi.

Knihu napsali sami příslušníci Hasičského záchranného sboru z celé České republiky. Nalezneme zde čtrnáct pohádek od výjezdových hasičů, vyšetřovatelů příčin vzniku požárů, operátorky tísňové linky 112, tiskových mluvčí a dalších příslušníků. Autory téměř poloviny z nich jsou právě příslušníci HZS Královéhradeckého kraje.

V Královéhradeckém kraji se budou číst pohádky na centrální stanici U Přívozu v Hradci Králové.  Z této stanice jsou dvě autorky pohádek, které se čtení zúčastní.  Poté, co si téměř stovka dětí z mateřských školek vyslechne pohádky, hasiči je provedou stanicí a ukáží jim hasičskou automobilovou techniku.  

Čtení proběhne také na požární stanici v Rychnově nad Kněžnou, kde budou pohádky předčítat další dva autoři, kteří slouží právě na této stanici. 

Datum 13. října bylo vybráno V tento den si každoročně připomínáme Mezinárodní den omezení přírodních katastrof.

 

DSC03238.JPG


 

 

vytisknout  e-mailem