Hasičský záchranný sbor České republiky

Předcházíme rizikům

Generální ředitel ocenil nejlepší sportovce

15. 2. 2024 (KL) - Generální ředitel Hasičského záchranného sboru České republiky genpor. Vladimír Vlček dnes v Praze přivítal, při příležitosti slavnostního vyhodnocení IX. ročníku Českého poháru v disciplínách TFA za rok 2023 a IX. a X. ročníku Českého poháru ve dvojboji za roky 2022 a 2023, sportovce z řad hasičů.

Generální ředitel dnes ocenil sportovce z řad HZS ČR za jejich mimořádné sportovní úspěchy

Všichni vyhodnocení sportovci obdrželi z rukou generálního ředitele HZS ČR nejen poháry a diplomy, ale také věcné ceny. Po slavnostním přivítání a úvodním slovu následovalo samotné vyhodnocení soutěží. Jako první byl vyhodnocen IX. ročník Českého poháru v disciplínách TFA za rok 2023, kdy se v kategorii A, ve věku 18-34 let umístil na prvním místě nstržm. Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje, druhou příčku vybojoval nstržm. Lukáš Navrátil z HZS Olomouckého kraje a bronz připadl pprap. Pavlu Kouříkovi z HZS Plzeňského kraje. V kategorii B, tedy v kategorii 35-44 let vystoupali na nejvyšší příčky tito závodníci. Na prvním místě se umístil nstržm. Zdeněk Král z HZS Pardubického kraje, stříbro putovalo k pprap. Jaroslavu Hanzelovi z HZS Moravskoslezského kraje, třetí místo pak obsadil Jiří Tkaný z JSDH Babice. Poslední vyhlašovanou kategorií byla kategorie C, kde své síly změřili muži od 45 let. Zde se na prvním místě umístil nstržm. Michal Přecechtěl z HZS Olomouckého kraje, stříbro putovalo rovněž do HZS Olomouckého kraje, konkrétně k nstržm. Danielu Kouřilovi a bronz vybojoval pprap. Martin Hruška z HZS Zlínského kraje. Posledním vyhlášeným pak byl absolutní vítěz v disciplínách TFA za rok 2023 a putovní pohár generálního ředitele HZS ČR obdržel příslušník HZS Jihočeského kraje nstržm. Michal Brousil.

Generální ředitel dnes ocenil sportovce z řad HZS ČR za jejich mimořádné sportovní úspěchyGenerální ředitel dnes ocenil sportovce z řad HZS ČR za jejich mimořádné sportovní úspěchy

Dalším vyhodnoceným pohárem pak byl IX. ročník Českého poháru ve dvojboji za rok 2022. Zde na nejvyšší příčky vystoupali - v kategorii do 35 let, na první místo nstržm. Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje, druhou příčku vybojoval nstržm. Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje a třetí příčku obsadil nstržm. Stanislav Hladík z HZS kraje Vysočina. V kategorii mužů nad 35 let se umístili tito sportovci. Na první místě pprap. Lukáš Hons z HZS kraje Vysočina, místo druhé vybojoval npor. Martin Roháč z HZS Plzeňského kraje a bronzová příčka připadla nprap. Petru Mařanovi z HZS Královehradeckého kraje.

Posledními vyhlášenými sportovci byli ti, kteří se umístili na nejvyšších příčkách X. ročníku Českého poháru ve dvojboji za rok 2023. V kategorii do 35 let se na prvním místě umístil nstržm. Daniel Klvaňa z HZS Moravskoslezského kraje, druhé místo obdržel nprap. Jan Vyvial, rovněž z HZS Moravskoslezského kraje, třetí příčku pak obsadil nstržm. Milan Netrval z HZS Plzeňského kraje. Poslední vyhlašovanou kategorií dne pak byla kategorie nad 35 let, kdy zlato vybojoval pprap. Lukáš Hons z HZS kraje Vysočina, stříbrnou příčku obsadil ppor. Jan Hůla z HZS Plzeňského kraje, bronz pak putoval do HZS kraje Vysočina, konkrétně do rukou nprap. Vladimíra Janka. Rovněž v X. ročníku Českého poháru ve dvojboji za rok 2023 byl vyhlášen jeho absolutní vítěz a putovní pohár generálního ředitele HZS ČR tak „putoval“ do rukou příslušníka HZS Moravskoslezského kraje nstržm. Daniela Klvaňi.