HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dva víkendové požáry způsobila udírna

Ke dvěma požárům, které způsobilo uzení masa, vyjeli o víkendu 9. - 10. ledna 2016 hasiči na Prostějovsku. 

První požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v sobotu 9. ledna 2016 v 16:54 hodin v Prostějově - Čechůvkách. Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Prostějově a dobrovolní hasiči z Prostějova - Vrahovic a Prostějova - Žešova. Hasiči po příjezdu zjistii, že požárem je zasažen přístřešek, pod kterým stála udírna. Dvěma proudy vody hasiči dostali plameny pod kontrolu (za 15 minut po oznámení), likvidaci hlásil velitel zásahu v 18:19 hodin. 

V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali konstrukce přístřešku a uskladněné dřevo, které požár zasáhl. To také důkladně prolévali vodou. Asi další hodinu na místě zůstávali dobrovolní hasiči, kteří střežili požářiště.

Škoda byla předběžně vyčíslena na 10.000 Kč.

Druhý požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v neděli 10. ledna 2016 v 1:52 hodin v obci Vrbátky. Hořet měl přístřešek na zahradě rodinného domu, pod kterým stála udírna. Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Prostějově a dobrovolní hasiči z Vrbátek, Prostějova - Vrahovic a Dubu nad Moravou. Hasiči po příjezdu zjistili, že požárem je zasažen jak přístřešek, tak také udírna. Přístřešek stál poblíž rodínného domu, a tak sálavé teplo poškodilo i plastová okna a elektroinstalaci vrat.

Na likvidaci požáru nasadili hasiči dva proudy vody. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za necelou půl hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 2:59 hodin. Na místě zůstávali dobrovolní hasiči hodinu na dohllídku.

V průběhu likvidačních prací hasiči rozebírali přístřešek a ochlazovali tlakovou lahev, kterou nalezli uvnitř.

Škodu vyčíslil majitel předběžně na 200.000 Kč.

Při obou požárech nebyl nikdo zraněn a oba měly stejnou příčinu vzniku, a to uzení v udírně.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

vytisknout  e-mailem