HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dva sobotní požáry v souvislosti s topením

V sobotu 6. února 2016 vyjížděli jednotky hasičů kolem poledne ke dvěma požárům, které měly souvislost s topením. 

První požár byl oznámen na operační středisko HZS Olomouckého kraje v 11:55 hodin v obci Radíkov. Oznamovatel uvedl, že mu hoří komín na chatě. Na místo vyjeli profesionální hasiči z požární stanice v Olomouci a dobrovolní hasiči z Radíkova, Hluboček a Velké Bystřice. Hasiči po příjezdu zjistili, že požár se od komínu rozšířil na obvodový sendvičový plášť budovy o rozměrech asi 5x5 metrů. Chata byla celá zakouřená, na likvidaci požáru hasiči použili několik proudů vody.

V průběhu likvidačních prací jednotky rozebíraly konstrukce, podlahy a střešní krytinu. Při zásahu se lehce zranil jeden ze zasahujících dobrovolných hasičů, jeho zranění nejsou vážná, byl ošetřen na místě.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu v 13:46 hodin, likvidaci hlásil velitel zásahu v 14:05 hodin. Práci hasičům velmi komplikoval složitý a nezpevněný terén.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 50.000 Kč, příčinou vzniku požáru byla spalinová cesta.

K druhému požáru vyjížděli hasiči v 12:37 hodin do obce Cakov (Senice na Hané). K požáru vyjeli profesionální hasiči z Litovle a Konice a dobrovolní hasiči ze Senice na Hané a Náměště na Hané. Hasiči po příjezdu zjistili, že hoří dřevo v kotelně, které měl majitel uskladněno v bezprostřední blízkosti kotle. V průběhu likvidačních prací hasiči uvnitř nalezli dvě propan-butanové lahve, které vynesli na volné prostranství. Hasiči dále rozebírali uskladněné dřevo a objekt odvětrávali.

Plameny dostali hasiči pod kontrolu za hodinu po oznámení, likvidaci hlásil velitel zásahu v 14:04 hodin.

Výše škody byla předběžně vyčíslena na 200.000 Kč, příčinou vzniku požáru byla nedbalost.

Autor:

por. Bc. Ing. Vladimíra Hacsiková
mluvčí HZS Olomouckého kraje
tel: 950 770 039 (linka tiskový mluvčí)
tel: 950 770 207
mobil: 725 490 377
e-mail: mluvci(zavinac)hzsol.cz

vytisknout  e-mailem