HZS hlavního města Prahy  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Družstvo pražských hasičů se účastní Mistrovství světa ve vyprošťování v rumunském městě Targu Mures

Spolu s pražským týmem je zde i soutěžní družstvo hasičů z Třince. Čtvrteční soutěžní den byl pro pražské hasiče ve znamení disciplíny Complex, která představuje dvě zraněné osoby s nutností vyproštění v časovém limitu 30 minut.

2 IMG_0433.jpg

Další disciplínou pro pražský tým byl páteční Rapid. Úkolem byla stabilizace havarovaných vozidel, zdravotní zajištění raněné osoby v bezvědomí a následné vyproštění za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení v limitu deseti minut. Pražští hasiči předávali pacienta záchranné službě v 7. minutě.

Při hodnocení disciplíny byl soutěžní pokus hodnocen velice kladně, avšak celkové výsledky budou známy až při nedělním slavnostním zakončení mistrovství.

Hlavní myšlenkou mistrovství není vyhodnotit celkové pořadí týmu, ale vzájemná výměna zkušenností mezi jednotlivými soutěžními družstvy a zpětná vazba od rozhodčích, která je při hodnocení pokusu velice důkladná.

Poslední disciplína Standard čeká naše hasiče v neděli, kde je časový limit pro vyproštění 20 minut, a tak se nejvíce podobá soutěži ve vyprošťování, jak ji známe v České republice.

Světové soutěže se účastní celkem 36 týmů v kategorii Extrication (vyprošťování), které bojují ve třech disciplínách. Complex, Standard a Rapid. V posledně jmenované disciplíně je časový limit pro vyproštění zraněné osoby 10 minut.

1 IMG_0432.jpg

Odkazy do noveho okna

1 unnamed-4

1 unnamed-4 

Detailní náhled

2 unnamed-3

2 unnamed-3 

Detailní náhled

3 unnamed-2

3 unnamed-2 

Detailní náhled

4 unnamed

4 unnamed 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem