HZS Ústeckého kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Dobrovolní hasiči, kteří zasahovali v srpnu při požáru v Unipetrolu Litvínov, získali nové vybavení

Během zásahu se na místě vystřídalo na 500 profesionálních a dobrovolných hasičů.  

predavani-daru.JPGpredavani-daru.JPG
Litvínov, 22. února 2016 – Nové vybavení v celkové hodnotě téměř 250 tisíc korun převzali velitelé 23 jednotek dobrovolných hasičů od Unipetrolu RPA. Každá z jednotek obdržela tři nové hadice a rozdělovače s kulovými uzávěry. Z rukou hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka a jednatele Unipetrolu RPA Martina Durčáka velitelé také převzali pamětní listy jako upomínku a poděkování.

Během zásahu se na místě vystřídalo na 500 profesionálních a dobrovolných hasičů. Díky obětavosti a profesionálnímu zásahu se oheň nerozšířil, celou situaci se podařilo zvládnout bez závažnějších dopadů na lidské zdraví nebo na životní prostředí. Úspěšně se také minimalizovaly škody na výrobních technologiích,“ doplnil Marek Świtajewski, jednatel Unipetrolu RPA. „Všem patří obrovské poděkování především za mimořádné nasazení během hašení požáru,“  uvedl Marek Świtajewski.

Na zásahu při likvidaci srpnového požáru se vystřídalo 42 profesionálních a dobrovolných jednotek požární ochrany z Ústeckého kraje a 14 jednotek ze Středočeského kraje. „Všem členům složek integrovaného záchranného systému patří velké poděkování. Hlavně díky jejich nasazení se podařilo situaci zvládnout. Velmi si jejich práce vážím,“ uvedl hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček.

V Ústeckém kraji celkem působí 246 jednotek sboru dobrovolných hasičů a 36 jednotek profesionálních hasičů. Pro společnost Unipetrol, která působí v rafinérském a petrochemickém průmyslu, znamenají dobře vybavené hasičské sbory větší garanci bezpečnosti nejenom pro její zaměstnance, výrobní technologie, ale také pro celé okolí.

vytisknout  e-mailem