HZS Moravskoslezského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Do internetové soutěže o detektorech - na novém webu - se již zapojilo přes tisíc osob

Více než tisícovka odpovědí již přišla na nový specializovaný hasičský web  www.detektory.cahd.cz do internetové vědomostní soutěže s prostým názvem „Detektory v domácnostech“. Soutěž končí v pátek 31. března 2017. Deset výherců se správnými odpověďmi získá hlásič požáru, nebo detektor nebezpečných plynů, nebo detektor oxidu uhelnatého, přitom první tři hned celou sadu.

Dospělí obyvatelé České republiky mohou od února odpovídat - na zcela novém specializovaném webu České asociace hasičských důstojníků (ČAHD) - na celkem deset otázek v hasičské vědomostní soutěži. Internetová soutěž je zaměřena na znalosti o chování nebezpečných plynů v domácnosti a na možnosti využití detektorů (hlásičů) požáru a detektorů nebezpečných plynů a oxidu uhelnatého v domácnostech. Pokud soutěžící odpověď neznají, lze ji při troše brouzdání na internetu nalézt i na hasičských stránkách o detektorech.

Na začátku dubna 2017 bude soutěž vyhodnocena a ze správných odpovědí bude vylosováno celkem 10 výherců, kteří budou o svém úspěchu včas informováni. První tři získají vždy trojici zmiňovaných přístrojů - tedy detektor hořlavých plynů, hlásič požáru a detektor oxidu uhelnatého, soutěžící na čtvrtém až desátém místě po jednom takovém přístroji. Přesná adresa nových specializovaných webových stránek i s internetovou soutěží je: www.detektory.cahd.cz

Vědomostní soutěž připravila Česká asociace hasičských důstojníků (ČAHD) ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Moravskoslezského kraje (HZS MSK), HZS Olomouckého kraje a Fakultou bezpečnostního inženýrství VŠB–TU Ostrava. Je součástí dlouhodobé hasičské kampaně, varující před stále více hrozícím nebezpečím úniku zemního plynu a dalších plynných látek, například úniku propan-butanu, a také před vznikem oxidu uhelnatého v domácnostech.

Dlouhodobá kampaň odstartovala v roce 2013. Hasiči od té doby připravili mnoho akcí - vedle konferencí a seminářů pro zájmové skupiny vydali sérii preventivních letáků k dispozici obcím a jiným subjektům k bezplatnému stažení, vylepovali je ve vozidlech hromadné přepravy osob, či na svém webu poskytovali a poskytují podrobné informace o problematice, které doplňují o stanoviska nejrůznějších odborníků. Hasiči již také připravili několik konferencí a seminářů o detektorech pro různé zájmové skupiny - majitele a provozovatele bytových domů, domovů důchodců a dalších sociálních zařízení.

vytisknout  e-mailem