HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Devět jednotek hasičů likvidovalo požár střechy domu v obci Radovesnice II.

Dne 25. ledna šest minut před jedenáctou hodinou byl na linku tísňového volání Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje oznámen požár střechy rodinného domu v obci Radovesnice II.  

Operační důstojník k místu události vyslal profesionální hasiče ze stanic Kolín, Ovčary a dobrovolné jednotky SDH Radovesnice II. , SDH  Žíželice a SDH Chlumec nad Cidlinou. V době příjezdu první jednotky byla požárem zasažena již velká část střešní konstrukce a požár se nekontrolovaně šířil. Velitel zásahu ihned rozhodl o vyhlášení II. stupně požárního poplachu a k místu události tak vyrazily jednotky HZS stanice Nymburk, SDH Žehuň, SDH Libice nad Cidlinou a SDH Městec Králové.

Hasičům se podařilo za pomoci několika C proudů, vysokotlaků a výškové techniky požár, který zasáhl budovu o rozměrech zhruba 30 x 8 metrů, lokalizovat po devadesáti minutách od ohlášení. Následovalo zdlouhavé vyklízení sena, které bylo uskladněno na půdě.  Úplná likvidace požáru byla po důkladné kontrole termokamerou ohlášena okolo půl třetí, kdy byla také většina jednotek odeslána zpět na základnu. Na místě zůstala pouze místní jednotka, která do ranních hodin dohlížela na požářiště.

Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, škoda vzniklá požárem byla odhadnuta na zhruba jeden milion korun.

nprap. Petr Svoboda
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem