HZS Jihočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den požární bezpečnosti – 13. říjen 2017

Pátek třináctého je všeobecně považován za nešťastný den. Pověře o smolném dni minimálně ve skrytu duše věří snad většina z nás. Hasiči v celé České republice se ale každoročně snaží tuto pověru vyvrátit. Česká asociace hasičských důstojníků vyhlašuje vždy právě na tento den „Den požární bezpečnosti“. 

Vyhlášené datum není náhodné. Každoročně se jedná o pátek, na nějž připadá 13. den v měsíci. Letošní rok má „pátky třináctého“ dva, za Den požární bezpečnosti byl vybrán právě říjnový termín.
Proč Den požární bezpečnosti? Cílem je překonat vlastní pověrčivost a zamyslet se nad tím, jak se pověrečné smůly jednou pro vždy zbavit.

Hlavním letošním tématem Dne požární bezpečnosti je „Bezpečné provozování komínů a tepelných spotřebičů“. Je to téma pro říjen více než aktuální. Začíná nám topná sezóna a je dobré vědět, co všechno lze pro vlastní bezpečnost, bezpečnost našich domů a bytů a hlavně bezpečnost našich nejbližších udělat.
Za loňskou topnou sezónu (od 1. října 2016 do 31. března 2017) evidují jihočeští hasiči ve statistikách celkem 546 požárů. Z tohoto počtu je 30 % požárů bytů, domů či chat. A téměř polovinu požárů obytných domů, domácností a chat způsobily špatné komíny či tepelné spotřebiče. Škoda, která špatnými komíny a tepelnými spotřebiči vznikla, činí téměř 4 milióny korun.
Statistická data jsou neúprosná. A podle šetření hasičských vyšetřovatelům by šlo celé řadě těchto požárů zabránit. Jak na to se můžete dozvědět v přiloženém textu.

V rámci „Dne požární bezpečnosti“ Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje otevře své brány pro širokou veřejnost v pátek 13. října na stanicích v Prachaticích a Kaplici, na stanici v Českých Budějovicích se budou číst hasičské pohádky a zároveň hasiči půjdou s hasičskými pohádkami do škol na Českobudějovicku, Českokrumlovsku, Písecku a Prachaticku.

Téma letošního Dne požární bezpečnosti si můžete zopakovat v naší osmisměrce. Vyhledejte v ní tato slova: ANOMIE, BAGR, DEKA, GRAMY, HESLA, JÍST, JOJO, KALOUS, KLEP, KUKA, LIBELY, MÁNIE, MÍLE, MLHA, MODLY, NEBE, OBRATLE, OSMA, OTRLEC, PTÁK, PUKÉT, ŘÍPA, SETÍ, SHÍH, SJEZD, SKUS, SLINA, SLZA, SMAHA, SNAHA, SVÍCE, ŠKOT, UFON, UHERÁK, ÚSTA, UZLÍK, VORY, ZLOMKY, ZVĚŘ.

(Správné řešení nalezete na tomto odkaze.)

Odkazy do noveho okna

osmisměrka bez řešení

osmisměrka bez řešení 

Detailní náhled
Uložit vše jako ZIP soubor

vytisknout  e-mailem