HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Den linky 112 v Centralu Kladno má za sebou úspěšnou premiéru

Ve čtvrtek 11. února, tedy v den, kdy se v datu sešly dvě jedničky a dvojka, si země Evropské unie připomněly svátek jednotného čísla tísňového volání 112. Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje se při této příležitosti představil veřejnosti poprvé v obchodním centru Central Kladno. 

Hned za hlavním vchodem od autobusové zastávky vyrostl krátce po poledni stan prevence rizik. V něm tentokrát kromě preventistů našli zázemí i operátoři tísňové linky.

Na simulovaném pracovišti se tak malí i velcí návštěvníci obchodního centra mohli na vlastní oči přesvědčit, jak probíhá příjem hovorů a následné vysílání jednotek k zásahu. Především děti si pak přímo na místě zkoušely, zda dokážou na tísňovou linku zavolat a správně nahlásit všechny potřebné údaje k události, ke které je potřeba vyslat hasiče a další složky integrovaného záchranného systému. „Je dobře, když si tyto zásady osvojují děti už od malička, kdy jsou nejvíc vnímavé,“ připomněl metodik operačního střediska kpt. Ing. Radomír Stošek. „Navíc se jim snažíme vysvětlovat, jak nebezpečné může být, pokud se někdo snaží tísňovou linku zneužívat.“

Preventisté připravili pro všechny věkové kategorie různé soutěže, hry a testy, ve kterých si děti i dospělí osvojovali svoje znalosti z požární ochrany a poskytování pomoci při vzniku mimořádné události. „Chtěla bych moc poděkovat Hasičské vzájemné pojišťovně, která nám věnovala sladkosti a drobné dárky, takže hlavně ti nejmenší měli o zastávku u našeho stanu velký zájem,“ uvedla kpt. Ing. Hana Pinkasová z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení. „Poděkování samozřejmě patří i vedení Centralu Kladno, které nám poskytlo prostory pro únorovou výstavu fotografií v horním patře obchodního centra i velice vhodné místo pro dnešní prezentaci u příležitosti Dne linky 112.“   

Akce v Centralu Kladno se i přes právě probíhající jarní prázdniny na Kladensku vydařila a u stanu hasičů si udělaly zastávku stovky zájemců. Středočeští hasiči situace využili i k propagaci nové výtvarné soutěže, kterou právě v tento den spustilo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru České republiky v rámci dlouhodobého projektu Dávají za nás ruku do ohně. Podrobnosti soutěže najdete zde.

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem