HZS Olomouckého kraje  

Přejdi na

Předcházíme rizikům


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly u požáru nákladního vozidla na R35.

Postupnou pomoc čtyř jednotek z řad profesionálních a dobrovolných hasičů si v pondělí 11.1.2015, krátce před polednem, vyžádal požár nákladního vozidla na rychlostní komunikaci R35 v úseku 293 km. Oznámení o zahoření od kola nákladního přívěsu převzala linka tísňového volání Hasičského záchranného sboru Olomouckého kraje v 11:39. Operační středisko k likvidaci vyslalo profesionální hasiče požárních stanic Lipník nad Bečvou a Hranice, za následného posílení dobrovolnými hasiči Osek nad Bečvou a Lipník nad Bečvou.    

K požáru se jednotky musely doslova prorvat uspanou komunikací a po dojezdu na místo události se jim pomocí několika hasebních proudů podařilo požár velmi rychle lokalizovat. Během jízdy k zásahu jednotky přijaly upřesnění o větším rozšíření hoření i na převážení materiál ( umělohmontý granulát ). Naštěstí nedošlo k celkovému zasažení nákladního vozidla s přívěsem a hasičům se v krátkosti podařilo zamezit plamennému hoření, následující čas prováděli ochlazování a kontrolu možných skrytých ohnisek. V době příjezdu jednotek byl přívěs od nákladní vozidla odpojen a vozidlo bylo v bezpečné vzdálenosti od požáru. 

Po celkové likvidaci požáru následovala a probíhá i v tuto chvíli překládka materiálu soukromou společností. Doprava do zhruba 13:15 pro úzávěru komunikace byla odkláněna, aktuálně je zprovozněn průjezd jedním jízním pruhem. Zásah pokračuje i nadále,  jednotka profesionálních hasičů požární stanice Lipník nad Bečvou vyčkává do skončení překládky materálů a provede úklid komunikace.

Příčinu vzniku požáru na místě určil vyšetřovatel hasičů po technické závádě zadního kola nákladního přívěsu. Výše škody byla předběžně určena v částce 300tis. korun a uchráněné hodnoty v částce 2mil. korun. Vše se obešlo bez zranění.

Foto z místa události bude aktualizováno k tiskové zprávě.


Zdeněk Hošák 
Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje 

email: zdenek.hosak@hzsol.cz 
tel : +420 950 770 039 ( linka tiskový mluvčí ) 
tel : +420 950 770 246 ( kancelář ) 
mobil: +420 721 810 541 
web : www.hzsol.cz 

 

 

 

vytisknout  e-mailem