Hasičský záchranný sbor České republiky

Vaše důvěra je náš závazek

Čeští hasiči přivezli z World Firefighters Games Portugal 2022 zlato

6. 5. 2022 (MF) - Výprava složená z profesionálních i dobrovolných hasičů a hasiček se utkala s borci z celého světa v nejtěžších disciplínách hasičského sportu. A přivezli domů medaile.

Světové hasičské hry se letos konaly v portugalském Lisabonu. Byly zahájeny 30. dubna a soutěžit se bude až do 7. května 2022. Samotná soutěžní klání sestávají z mnoha disciplín, my jsme však byli zvědaví hlavně na disciplínu TFA (Toughest Firefighter Alive), ve které naši hasičští kolegové pravidelně obsazují první příčky ve světové konkurenci. A ani letos nás nezklamali.

Muži ve čtyřech z osmi kategorií, které jsou rozděleny podle věku, získali celkem 3 zlaté a jednu stříbrnou medaili. Michalu Brousilovi se navíc podařilo obhájit světový titul, který vybojoval na posledních hrách v čínském Cheng-du.

V kategorii 18 – 34 let vybojoval 1. místo Pavel Kouřík z HZS Plzeňského kraje, na jehož úspěch pak navázali ještě Michal Brousil z HZS Jihočeského kraje, který si odnesl zlatou medaili v kategorii 30 – 34 let, a Josef Černíček z SDH Jestřabí, který porazil všechny soupeře v kategorii 50 – 54 let.

Stříbrnou medaili z kategorie 45 – 49 let si domů odveze Antonín Rendl z SDH Česká Kubice a krásné páté místo si vybojoval také Dušan Pokorný v kategorii 40 – 44 let z SDH Vigantice.

Pavel Kouřík zvítězil navíc ve své věkové kategorii i v disciplíně Stair run (výběh schodů) a obsadil tak 3. místo v absolutním pořadí této disciplíny.

Michal Brousil se nenechal kolegou Pavlem Kouříkem zahanbit a veze si z disciplíny Stair run ve své věkové kategorii bronzovou medaili. Navíc se rozhodl změřit své síly se soupeři v disciplíně zvané páka, kde získal dvě zlaté medaile v bojích na levou i pravou ruku.

A jako vždy nás skvěle reprezentovaly i naše ženy. Ty vybojovaly 2 stříbrné a 1 bronzovou medaili. V kategorii 18 – 29 let nedaly soupeřkám příliš mnoho šancí se prosadit, když obsadily příčky od druhého až po páté místo. Eliška Vrbová z SDH Cítoliby si vybojovala stříbrnou medaili a následovala ji Kateřina Vodičková z SDH Rokytnice nad Rokytnou s krásnou bronzovou medailí. Na čtvrté místo se pak probojovala Petra Čaganová z SDH Nižní Lhoty a úspěchy v této kategorii završila Nikol Endlicherová z SDH Kostelany, když obsadila pátou příčku. Skvěle si vedla i jejich kolegyně, Lucie Bůbelová z SDH Veselá, ta si odnáší stříbro z kategorie 30 – 34 let.

Všem kolegům k jejich sportovním úspěchům ze srdce blahopřejeme a děkujeme za skvělou reprezentaci České republiky.