HZS Zlínského kraje  

Přejdi na

Chráníme vaše životy, zdraví a majetek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Cena Salvator 2015. Cena hejtmana Zlínského kraje.

(16.12.2015) Profesionální hasiči Zlínského kraje tradičně podpoří další ročník studentského projektu.  

Cena Salvator, projekt organizovaný studenty Fakulty multimediálních komunikací UTB ve Zlíně, který oceňuje hasiče, policisty, záchranáře – ty, kteří denně nasazují své životy za jiné, odstartoval svůj již 13. ročník. Kromě profesionálů ale hledá i hrdiny, kteří nemají pomoc druhým jako náplň své práce – děti i dospělé ze Zlínského kraje, kteří díky své duchapřítomnosti zachránili někomu život. Skuteční superhrdinové žijí mezi námi! Ti nejlepší v dubnu 2016 získají Cenu Salvator.

Cena Salvator je udělována v sedmi kategoriích – Záchranář, do které spadají pracovníci záchranné služby a dobrovolní i profesionální hasiči, Policista, do které spadají členové Policie ČR, Ostatní složky IZS, do které spadají členové městských policií, Armády ČR a horských či vodních záchranných služeb aj. Těm, kteří nejsou „profesionálními zachránci“, patří kategorie Občan, nová kategorie Projekty, kam spadají například skupiny občanů, kteří ve svém volném čase pomáhají potřebným, finančně je podporují či pro ně svými činnostmi finanční prostředky zajišťují, a Dlouhodobá činnost, kam patří občané, kteří dlouhodobě pomáhají například v oblasti prevence. Hledáme i ty nejmenší, kteří zachraňují životy – Dětská cena vždy u předávání vyvolá dojetí.

Ceny Salvator jsou každoročně předávány na slavnostním galavečeru. Ty pro hrdiny roku 2015 budou předány 1. dubna 2016. Manažerka letošního ročníku projektu Nikola Valiánová prozradila, že se hosté mají na co těšit: „Přejeme si, aby galavečer nebyl jen nezáživná hodinová akce s předáním několika cen, ale aby si z něj všichni odnesli zážitky, aby si kolegové z IZS, kteří se třeba delší dobu neviděli, spolu mohli popovídat u skleničky dobrého vína a hlavně – aby se bavili. A to jak během předávání cen, tak i po tomto aktu. Proto chystáme změny, které snad všechny zúčastněné mile překvapí. Změny ale probíhají na všech polích – letos po 13 letech měníme i logo projektu“.

Víte o nějakých skutečných hrdinech, kteří by si zasloužili Cenu Salvator 2015? Tak si do kalendáře poznačte důležité datum: 7. ledna 2016 začne nominační období projektu. Od tohoto dne může zlínská veřejnost nominovat ty, již někomu zachránili život či svými činy pomáhají potřebným. Od 14. února pak bude probíhat hlasování, které rozhodne, který z nominovaných hrdinů získá Cenu Salvator 2015.

Více na: www.cenasalvator.cz

vytisknout  e-mailem