Školní a výcvikové zařízení HZS ČR  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Brno, Frýdek-Místek – 28.6.2017 - noční výcviky NOV v Brně a Frýdku-Místku

Noční výcviky jsou nedílnou součástí kurzů NOV HZS ČR. Nejinak tomu bylo i v noci z 20. na 21. června v Brně, kdy svůj noční výcvik od 22. hod do 2. hod ranní absolvovali frekventanti kurzu 21 NOV v Brně. 

Nutno podotknout, že cvičícím komplikovaly imitovaný zásah kromě snížené viditelnosti také nezvykle vysoké teploty, pohybující se po celou dobu výcviku kolem 25 °C. I přesto dokázali zvládnout všechny tři úkoly, které pro ně lektoři připravili – vyproštění zraněné osoby ze studny, požár domu se záchranou osob z vyšších pater za pomocí výškové techniky a dopravní nehoda s vyproštěním zraněných osob.

Noční výcvik neminul ani kurz 11 NOV ve Frýdku-Místku. Zde probíhá nadvakrát a posluchači se museli poprat dokonce se čtyřmi situacemi: záchranou z výšky, požárem sklepního prostoru, dopravní nehodou osobního automobilu a navíc na ně jako čtvrtá situace čekal zásah na nehodu kolejového vozidla převážejícího nebezpečnou látku.

Pracovní nasazení a profesionalita, s jakou naši frekventanti tyto úkoly i přes zjevnou únavu zvládli, si jistě zaslouží náš obdiv, a nyní jim držíme palce u závěrečných zkoušek, které musí v tyto tropické dny absolvovat!

Další fotografie zde.


plk. Ing. Jiří Rogowski, ŠVZ Frýdek-Místek, kpt. Bc. Lubomír Doležal, ŠVZ Brno

vytisknout  e-mailem