HZS Středočeského kraje  

Přejdi na

Vaše důvěra je náš závazek


Rychlé linky: Mapa serveru Textová verze English Rozšířené vyhledávání


 

Hlavní menu

 

 

Blíží se uzávěrka soutěže o nejlepší kreslený hasičský vtip

U příležitosti Evropského dne tísňové linky 112, který připadl na sobotu 11. 2., vyhlásilo generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR v pořadí už 9. ročník soutěže „Dávají za nás ruku do ohně“ – letos o nejlepší kreslený vtip s hasičkou tématikou. 

Záštitu nad projektem převzal generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba. Soutěžit mohou všechny věkové kategorie - děti z mateřských, základních nebo středních škol i všichni dospělí se smyslem pro humor. Samostatnou soutěžní kategorii mají profesionální a dobrovolní hasiči.

Soutěžní příspěvek může mít podobu kresleného vtipu – ať už beze slov nebo doplněného textem, případně to může být i psaný vtip doplněný ilustračním obrázkem.

Soutěž_o_hasicsky_vtip2017.jpg

Uzávěrka soutěže je 31. července 2017. Výběru těch nejlepších vtipů se ujme sám genmjr. Drahoslav Ryba jako hlavní porotce soutěže. Slavnostní vyhlášení vítězů pak proběhne v sobotu 2. září na akci zvané Zbirožské hasičské tatrování. Na první tři oceněné v každé kategorii čekají ryze hasičské dárky.

Pokud se sejde dostatečné množství pěkných vtipů, není vyloučeno ani jejich tištěné vydání. Obdobným způsobem vznikla v loňském roce úspěšná kniha Hasičských pohádek – spoluautorem nové publikace se tak má možnost stát každý, kdo se soutěže zúčastní.

Příspěvky včetně vyplněné a podepsané přihlášky jsou přijímány ideálně v elektronické podobě na e-mail michaela.franclova@grh.izscr.cz (předmět Soutěž o nejlepší vtip), případně poštou na adresu:

MV-GŘ HZS ČR
Ing. Michaela Franclová
Kloknerova 26
148 01 Praha 414

Zdroj: MV-GŘ HZS ČR

por. Ing. Ladislav Holomčík
tiskový mluvčí
HZS Středočeského kraje

vytisknout  e-mailem